סדנאות להורים

מעוניינים לפרסם סדנת טיפול חינם? צרו עימנו קשר, ונדאג לפרסם אתכם כאן.כך תכינו את הילד לכיתה א' בצורה מושלמת

PDF הדפסה דוא


חופשת הקיץ מתקרבת, אבל עבורכם מדובר גם בפתח להתחלות חדשות. אתם לא יכולים לנוח על זרי הדפנה מסיבה פשוטה אחת: הילד שלכם מתחיל, אוטוטו, את לימודיו בבית הספר היסודי. אין הרבה התחלות מרגשות יותר מאשר השנה הראשונה במסגרת חינוכית, והעלייה לכיתה א'. לכן, אתם רוצים להכין את הילד שלכם לבית הספר בצורה המיטבית. כיצד בדיוק תוכלו לעשות זאת? 

משחקים

אין צל של ספק שהילד שלכם יזכה לקבל בבית הספר היסודי חינוך מקיף, שיעשיר את הידע שלו, ויפתח אצלו מיומנויות וכישורים חשובים. עם זאת, באמצעות משחקים אינטרקטיביים וחינוכיים מסוגים שונים אתם יכולים לשפר את נקודת הפתיחה שלו, ולהפוך את ההתמודדות עם העולם החדש הזה לפשוטה הרבה יותר.

אחד המשחקים הפופולאריים של השנים האחרונות הוא "הסוד של מיה". למעשה, המדובר הוא באתר אינטרנט, מבית מט''ח, שאוכלוסיית היעד שלו היא ילדים בין הגילאים 3 ל-7. האתר כולל אינספור משחקים בתחומי שפה, קריאה, כתיבה, חשבון, אנגלית ועוד, משחקים אשר משפרים את כל היכולות שדרוש לשפר. זהו אתר עשיר מאד בתכנים, לרבות קטעי מוזיקה ווידאו, וכזה המציע עבור ההורים כלים לבחינת ההתקדמות של הילד שלהם: למשל, אחוזי ההצלחה במשימות השונות, בחינת ההתמודדות עם כל רמת קושי וכן הלאה.

בכלל, מומלץ מאד שתקפידו ליצור עבור הילד משחקים בכל רגע נתון, אפילו באלתור, מאחר וידוע הקשר החיובי שבין משחק ללמידה. כל אותם משחקי מילים, שניתן לעשות בנסיבות שונות ללא תכנון מוקדם, נכנסים כאן לתמונה. משחקים אחרים יכולים לשפר את המוטוריקה של הילד, דוגמא הליכה על מרצפות הבית מבלי לגעת בקווים המבדילים בין מרצפה למרצפה. תוכלו להסביר לילד על תזונה נכונה באמצעות בישול משותף, להשתמש בו למיון גרביים בהתאם לצבעים – והרשימה עוד ארוכה.

חוברות

דרך אחרת להכין את הילד לתכנים שהוא עומד להיחשף אליהם היא באמצעות חוברות עבודה, שגם הן נוטות להיות מאתגרות ומהנות עבור האוכלוסיה הצעירה באותה מידה. כיום, ניתן למצוא חוברות ידידותיות במגוון תחומים, וברמות קושי מוגדרות. במקום שהילד יעביר את חודשי הקיץ מול הטלוויזיה, ובמקביל לטיולים שבוודאי תרצו לעשות איתו, מומלץ לשבת איתו מדי יום ולפתור יחדיו את החוברות השונות. מעבר לשיפור הידע והיכולות של הילד שלכם, זה גם יעניק לכם זמן איכות איתו – ואין הרבה דברים חשובים יותר עבורכם ועבורו בשלב זה של החיים.באם תקפידו על כל הדברים האלה, תוכלו להגביר את השקט הנפשי שלכם בעשרות מונים: אתם ביצעתם את המשימה של הכנה לכיתה א' על הצד הטוב ביותר. כעת, תורו של הילד שלכם להתפתח ולפרוח.

 

איך בוחרים את ההפעלה הנכונה ליום ההולדת של הילד שלכם?

PDF הדפסה דוא

איך בוחרים את ההפעלה הנכונה ליום ההולדת של הילד שלכם?

יער פיות קסום, גיבורי על, חיות, מסיבת בנות, מסיבת בנים, סרטים מצוירים - כל כך הרבה אפשרויות והפעלות - איך בוחרים הפעלה מתאימה ליום ההולדת של הילד שלכם?

הפעלה לכל גיל

הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לבדוק בבחירת הפעלות לילדים הוא טווח הגילאים - הגיל של הילד החוגג וחברים. הרי ללא ספק שהפעלה של אבירים ונסיכות עם חרבות וכתרים מתאימה מאד לילדים הקטנים יותר בגילאי 4-7, אך סביר להניח שבגיל מבוגר יותר הם כבר לא כל כך יתלהבו מהרעיון ויעדיפו משהו יותר בן זמנם - גיבורי סדרות הילדים האהובות עליהם למשל או דמויות מסרט פופולרי במיוחד. כך גם להיפך - הפעלה שתתאים לילדים גדולים בגילאי עשר ומעלה לא תתאים לילדים קטנים יותר. לכן, יש לבחור בהפעלה המתאימה לטווח הגילאים של הילדים במסיבה וליכולות הקוגנטיביות והתנועה שלהם.

אופי, סגנון ותחביבים 

לאחר שקבעתם את טווח הגילאים של הילדים החוגגים ונמצאתם את מגוון הפעלות הילדים המתאימות לגיל זה, יש לבדוק מה בעצם הילד אוהב ורוצה.שילוב של תחביביו האישיים של הילד במסיבת יום ההולדת שלו יכולים לעשות את כל ההבדל בין ילד יום הולדת שמח שחוגג ומשתתף בהפעלה מעודד את חבריו לשחק עימו לבין ילד שמרגיש לא שייך למסיבה שלו עצמו. אם הילד אוהב תכנית טלוויזיה מסוימת או סרט - הרעיון להתחפש ולהתלבש כמו הדמויות המוכרות יכול להיות מצוין.  אם הילד חובב בעלי חיים וטבע - מפעיל או מפעילה שיגיעו עם בעלי חיים  שהילדים יכולים ללטף ולהאכיל תתאים במיוחד. לילדה נסיכתית שאוהבת אגדות - מקום לימי הולדת כמו יער קסום של פיות יהפוך לאטרקציה אמיתית. ניתן לבחור ולשלב הפעלות לילידם בכל מיני סוגים והכל בהתאם למה שהילד אוהב. אם כל השנה הוא צריך להתאים לכולם - הפעם דווקא כולם צריכים להתאים לו. גם אם המשמעות של כך היא שביום ההולדת שלו כולם מתלבשים כמו אסטרונאוטים ועפים לחלל, זה בדיוק הזמן לתת לו להביע את הרצונות שלו ולשתף את חבריו באהבות שלו. 

בנים בנות ומה שביניהם

שאלה נוספת שיש לשאול את הילד ולחשוב עליה בטרם בוחרים הפעלה לילדים היא האם מדובר בהפעלה לבנים או בנות בלבד או שמא מדובר בהפעלה משולבת בה כולם חוגיים יחדיו. גם כאן מה שאמור להכריע את הכף הוא הרצון של הילד  או הילדה - מה שמתאים להם ומה שהם מעדיפים יהיה בדרך כלל הדבר הנכון לעשות. ילדים יודעים עם מי הם מחוברים יותר ועם מי פחות ולכן אם הילד מעדיף או מבקש ומדגיש במיוחד העדפה בנושא האורחים שלו - אל תתעלמו ממנו. כבדו את הבקשה והזמינו את החברים שהוא ביקש ורוצה. עם זאת - הימנעו מלשתף פעולה בחרם חברתי כלשהו על ידי הימנעות מהזמנה נקודתית של ילד או ילדים מסוימים. גם אם הילדים לא חברים הכי טובים - זו הזדמנות מצוינת ללמד אותם סבלנות מהי ואולי אפילו להשכין שלום ביניהם.

 

פתיחת עונת הרחצה

PDF הדפסה דוא

חוגי שחייה לתינוקות ופעוטות ב"עולם המים של אורי סלע"


פתיחת עונת הרחצה מאפשרת פעילות נוספת ומרעננת לתינוקות ופעוטות, חוגי שחייה משותפים עם ההורים. חוגי השחייה מתקיימים בשלושה מרכזי "עולם המים של אורי סלע" ומעניקים חוויה משותפת ומהנה להורה ולתינוק, התורמת להתפתחותו הגופנית: חיזוק חגורת הכתפיים, שיפור המוטוריקה הגסה והעדינה, חיזוק סיבולת לב-ריאה, שיפור הקואורדינציה ושיווי המשקל. הבריכה היא המקום היחידי שבו התינוקות דוחפים מים ועובדים כנגד התנגדות, בניגוד לשכיבה על הגב. הפעילות במים מלמדת גם הרבה על תעוזה, כשהתינוקות לומדים להשפריץ עם הידיים והרגליים על המים, ולומדים להסתגל למים ולא לפחד מהם.


שיעורי השחייה במרכזי "עולם המים של אורי סלע" מתקיימים בבריכה מחוממת בעלת סירקולציה טובה, העומדת בתקני ההיגיינה של משרד הבריאות, ומתאימה במיוחד לתינוקות- המים מחוממים לטמפרטורה של 32-34 מעלות, עם מינון מאוד נמוך של כלור. הפעילות כוללת משחקים והפעלות, שמותאמות להתפתחות הילד, כשהמדריכים מנחים את ההורים כיצד לנהוג. בפעילות נעשה שימוש באביזרי עזר שונים: חישוקים, נדנדות, מזרונים, טרמפולינה, בובות של דגים וסוסוני ים, וסנפירים. על אף שהשיעורים מתקיימים בקבוצה, כל תינוק מקבל את הדגשים האישיים שלו, ולפעמים המדריכים גם נותנים להורים שיעורי בית לביצוע באמבטיה.
המים הם מקום שמח וכיפי, המאפשר לפעוטות לשפר תנועתיות, גמישות וחוזק. הצעצועים מסביב, הגירוי של המים על הגוף, הצחוק של אמא או אבא- כולם מעודדים חיוך ותנועה. במשך חצי שעה של פעילות (המון זמן ביחס לתינוק), תוך כדי התנגדות המים לתנועה, כל תרגיל במים מחזק את מערך השרירים הכולל של התינוק (ולא שריר אחד כפי שהיה אילו היינו מתרגלים ביבשה).

 

הבנה של כל תרגיל והנעה נכונה תאפשר לפעוט להפיק את מירב התועלת תוך כדי הנאה. בשיעורי השחייה לתינוקות, שרים, מתנועעים במים, מבינים למה ואיך להחזיק את התינוק בכל תרגיל, לומדים להתאים את דרגת הקושי לילד ולצחוק, תוך כדי חיזוק השריר והמערכת החיסונית.
את שיעורי השחייה מומלץ להתחיל מגיל שלושה חודשים, כשהמערכת החיסונית של התינוק חזקה מספיק, אבל אין מניעה מלהצטרף בכל גיל. בשיעורי השחייה של עולם המים משתתפים תינוקות ופעוטות מגיל 3 חודשים עד לגיל שלוש-ארבע שנים.
חשוב לדעת שעד עד גיל שישה חודשים, קיים אצל התינוק רפלקס עצירת הנשימה, שמגן על העובר מפני כניסת נוזלים למערכת הנשימה, ומסייע בשלבים הראשונים בפעילות. עם הזמן מוחלף הרפלקס בלימוד רצוני של עצירת הנשימה. השחייה יכולה לתרום דווקא לפגים, שחלשים יותר מבחינה התפתחותית, והיא מומלצת לכל תינוק עם בעיה כלשהי – החל מחגורת כתפיים חלשה או טרטקוליס (שריר צוואר קצר) ועד לבעיות חמורות יותר.
לימוד השחייה עצמו הוא הדרגתי: בחודש הראשון התינוקות מסתגלים למדריך, לבריכה ולאווירה. לאחר חודש מתחילים בצלילות והכנסת הפנים למים. בהמשך עובדים על חיזוק השרירים, הקואורדינציה, שיווי המשקל, הנשימה והביטחון העצמי. עד גיל שנתיים מתאמנים בעיקר על עיגולים בידיים ובעיטות ברגליים, כהכנה לשחייה. כך, כבר בגיל שנה פעוטות יכולים לשחות ולהגיע לקיר לבדם. בגיל שנתיים הם יכולים לשחות כבר לאורך ארבעה מטרים לבד מתחת למים. בגיל שלוש הם מתאמנים עם סנפירים ועובדים על חגורת הכתפיים כדי להרים את הראש מעל המים ולנשום, ולאחר מכן הם כבר לומדים שחיית חזה מלאה.
הפעילות מתקיימת אחת לשבוע, במשך חצי שעה. שעור ניסיון בעלות של 70 ₪.
מחיר: 320 ₪ לחודש. במידה ומפספסים שיעור מקבלים שיעור השלמה.

 


"עולם המים של אורי סלע"- הרשת המובילה ללימודי שחייה ופעילויות מים. ברשת מגוון פעילויות בתחום המים: לימודי שחיה לכל הגילאים, קבוצות שחייה מקצועיות, קבוצות שחייה לימודיות, שחיית תינוקות ופעוטות עם הורים, הידרותרפיה, טיפולים מיוחדים במים, שחייה, אימון וטיפול לנשים בהריון, פעילות אירובי במים, טיפולי שיקום ועוד. "עולם המים של אורי סלע" מעסיק מדריכים מקצועיים, שחייני עבר, שחוו אלפי שעות אימון ולימוד במים, שעברו הכשרה מקצועית מקיפה ונבחרו בקפידה לתפקידם. גם בשל אהבתם הרבה למים, ללימוד לטיפול והדרכה.
אורי סלע הוא הידרותרפיסט ומדריך ותיק בתחום הייחודי של לימוד ואימון שחייה לתינוקות ולילדים בעלי צרכים מיוחדים, בוגר מכון וינגייט למדריכים ומאמנים במגמת שיקום נכים והידרותרפיה, מנהל מקצועי ובעלים של הרשת.
כתובת אתר: www.swimming.co.il
טלפון: 03-6992995
צלם: שירן ולק
סניפי עולם המים של אורי סלע: עולם המים ברמת השרון, דיאדה בנמל תל אביב, חוף פולג בנתניה ועכשיו גם ברמת חן רמת גן.

 

כיצד להפוך יום הולדת לבנות להפקת אירוע

PDF הדפסה דוא

כיצד להפוך יום הולדת לבנות להפקת אירוע

 

כשהייתם קטנים, עוגת שתי שכבות נחשבה ללהיט הגדול ביותר במסיבת יום ההולדת. כל הילדים וגם אתם בתור בעלי השמחה התרגשתם מהבעת המשאלה ומכיבוי הנרות שעל העוגה. אם היו לוקחים את כל האורחים ואתכם לבריכה, זה נחשב לפסגת כל החלומות. היום, גם הופעה של ליצן כבר אינה מספיקה ומסיבות יום ההולדת הפכו להפקות שכוללות מקום לאירועים קטנים, מארגנים, דוכנים, הפעלות ומגנטים למזכרת. עולם הילדים עשיר היום הרבה יותר, והילדים נחשפים לעולם המבוגרים מהר יותר. מסיבות ימי הולדת הפכו להפקות של ממש, כאשר למוצלחות שביניהן יש גם נושא מרכזי וסגנון עיצוב ייחודי.

 

הליצן כבר לא מספיק

הפעלות ליצנים עדיין קיימות, אך היום מדובר על הפעלת להטוטנים משולבת עם קסמים. כמובן שגם את הליצנים הקלאסיים עם האף האדום עדיין תוכלו להזמין וזה יתאים מאוד להפעלה לאורחות הקטנטנות. ילדות שגדלות היום בעולם האינטרנט והטלוויזיה יתקשו להסתפק בדמות צבעונית שעושה צחוקים. הן ירצו לראות את הדמויות האהובות מהפסטיגל האחרון, יתלהבו מהדמויות הנערצות מעולם הילדים וייהנו להרגיש אפילו רק ליום אחד כמו נסיכות או דוגמניות. כמענה לצורך, כל ליצן או ליצנית הפועלים היום בתחום ההפעלות לימי ההולדת של בנות, יציעו לכם הרחבת היקף ההפעלה באמצעות רעיונות מקוריים.

 

ערך מוסף לאורחות

יום הולדת לבנות לא נתפס יותר כמו מסיבה, כי היום מדברים על חוויה, על יום שהוא הגשמת חלום ועל פעילות שהיא קודם מעשירה ורק אחרי זה גם מהנה. פעילויות שמעניקות לאורחות ערך לימודי כמו הפעלות ריקוד או שירה, הפעלות בישול או הפעלות איפור מיוחדות לבנות, יאפשרו לשלב הנאה עם ערך חינוכי. ערכים אלו נועדו להעשרת חוויית הילדות ועל מנת לספק לילדות את האפשרות לרכוש ידע או מיומנות שימושית. זו יכולה להיות סדנת פיסול בחמר מתוק או סדנת קעקועי גוף נוצצים לילדות, הכי חשוב שהילדות ירגישו ליום אחד כמו גדולות.

 

רעיונות מקוריים למסיבות יום הולדת בלתי נשכח לבנות

•    מפלי שוקולד עם מרשמלו צבעוניים.
•    הפעלות קריוקי.
•    הדרכות ריקוד.
•    הפעלות יופי וסדנאות משחק.
•    הופעה של נסיכה בהפתעה.
•    מסיבת יום הולדת בסגנון תצוגת אופנה.
•    מסיבת יום הולדת בסגנון אלף לילה ולילה ועוד.

 

האם באמת אי אפשר להסתדר ללא הפעלה?

בוודאי שאפשר, אבל עם הפעלה המסיבה תהיה מהנה יותר והאורחות הקטנות יהיו מגובשות תחת פעילות מהנה. הפעלות יעניקו עניין ויספקו לילדות תעסוקה משותפת וגם יעצימו את ההתרגשות. מה עוד הילדות רוצות ביום ההולדת, אם לא תשומת לב מיוחדת, להרגיש כמו גדולות ולהיות במרכז הבמה? מפעילים מקצועיים שמגיעים עם תוכנית הפעלה, הציוד הדרוש והרבה ידע וניסיון בעבודה עם ילדות, יגשימו לילדה שלכם את החלום שלה ויעניקו לה חוויה שהיא לא תשכח לעולם.
 

הסעות ילדים עניין של בטיחות

PDF הדפסה דוא

הסעות ילדים עניין של בטיחות

ילדנו הם הדבר היקר ביותר עבורנו, הם כל עולמנו ובכל רגע בחיינו אנו חושבים כיצד נוכל להגן עליהם בצורה טובה יותר מפני הסכנות הרבות ששורצות שם בחוץ והמשימה לא קלה!

החיים המודרניים מצריכים אותנו לשהות שעות ארוכות מחוץ לבית הרחק מילדינו אשר ביטחונם בזמן מופקד על ידי זרים (מורות, גננות, שומרי בית הספר והגנים, נהגי ההסעות וכ"ו..) עובדה זאת גורמת לרבים להרגיש תחושה של חוסר אונים ואיבוד שליטה בביטחונם של הילדים ובכל פעם ששומעים על מקרה מזעזע של התעללות בילד או תאונה שקרתה בדרך לגן או לבית הספר הלב נעצר לשנייה מפחד!

 

הסעות ילדים

בין כל הסכנות הקיימות שם בחוץ הסכנה הגדולה והמוחשית ביותר היא ללא ספק הסכנה שטמונה בכביש, בין אם זה כאשר ילדיכם חוצים את הכביש או בין אם הם נמצאים ברכב. כאשר אנו בסביבה תחושת הביטחון גבוה יותר וקיימת תחושה של שליטה מסוימת על המצב (למרות שבכביש זה לא תמיד בידינו) אבל כאשר אנו לא נמצאים בסביבה והילדים צריכים להגיע לבית הספר או לחוגים אנו נעזרים בשירותי הסעות אשר אוספים אותם מהבית ומסיעים אותם ליעדם.

שלב זה כאשר הילדים שלנו בידיהם של נהגים שאין לנו מושג מיהם, מה הניסיון וההכשרה שלהם על הכביש, אלו הם הרגעים המפחידים ביותר של כל הורה והורה.

 

למה בכלל להשתמש בשירותי הסעות?

כמובן שאם יש לכם את הזמן ואת היכולת להסיע את ילדיכם לכל חוג ושיעור אז תוכלו להסיעם בכוחות עצמכם, אבל זה בטח לא המצב וזמן הוא מצרך יקר גם בביתכם ולכן כדי שילדיכם בכל זאת יוכלו להגיע לבית הספר ולחוגים עליכם להיעזר בשירות הסעות, מוניות ואפילו תחבורה ציבורית לפעמים.

 

איך להוריד את אחוז הסיכון עם שירות הסעות טוב?

באפשרותנו לצמצם את אחוז הסיכון על ידי סדר פעולות פשוט אשר יבדוק את תקינות הרכב ואופיו של הנהג, פעולות אלו הם:

  • אחת לכמה זמן לבצע ביקורת פתע לנהג בזמן שהוא אוסף את ילדיכם ולשוחח אתו מספר מילים, לראות כי הוא לא עייף וכי כל הילדים שנמצאים כבר בהסעה חגורים בחגורה ויושבים כמו שהחוק מצריך (מספר ילדים גדול יותר מכמות המושבים ברכב).
  • בדקו אחת לכמה זמן עם הנהג כי הרכב בו נוסעים הילדים עומד בכל הדרישות מרכב הסעה כגון: טסט בתוקף, אורות אזהרה כאשר הילדים יורדים, מדרגות בטיחות, חגורות (או כסאות לפעוטות), תיק עזרה ראשונה, מטף כיבוי אש וכ"ו..
  • הקפידו כי רכב ההסעות מגיע בכל יום בזמן בכדי שיוכל לנסוע ברוגע ובבטיחות ללא כל צורך למהר ולסכן את הילדים בנהיגה פרועה.