הורות > הורים טריים

הורים טריים

אין כמו החוויה הנפלאה של הורים טריים לתינוק קטנטן. עם זאת, חשוב לזכור, כי ההורות היא עבודה במשרה מלאה שלעולם איננה מסתיימת. מסיבה זו, המעבר מחיי הרווקות או הזוגיות ללא ילדים לחיי ההורות הוא לעיתים קשה ביותר, ועל כך יכולים להעיד כל ההורים הטריים. למרות הקושי, אין כמו האושר המציף את הלב לנוכח המפגש הראשוני עם ילדכם הקטן, ואין כמו השלבים הראשונים בהם נרקם הקשר הייחודי בין ההורים המסורים והדואגים ובין הרך הנולד.

הורים טריים – להיות מוכנים ללילות לבנים

אמנם במהלך ההיריון והלידה לרוב קונים את כל הדרוש לתינוק, מכינים חדר מצויד, מתייעצים וקוראים חומר בנושא גידול ילדים, אך ההורות הטרייה בשטח היא תמיד שונה ממה שמצפים לו. הספרים וכתבי העת בנושא גידול ילדים לרוב מעלים אבק לאחר הלידה על מדפי הספרייה, וההורים הטריים אפילו לא מוצאים זמן כדי לעצום לרגע עיניים. ואכן, ההורות הטרייה, לאחר יציאתו של התינוק לאוויר העולם, נחשבת לאחד השלבים הקשים ביותר בחיי ההורים. היעדר הניסיון, הלילות ללא שינה, ערמות הכביסה המצטברות, בכיו של התינוק והצורך להתאושש לאחר הלידה וההנקה אצל נשים הם רק חלק מהקשיים איתם נאלצים להתמודד הורים צעירים. עם כל זאת, שווה להיות הורים טריים!

הורים טריים – כמה עצות חשובות

גם התינוק צריך להסתגל לחיים חדשים. המעבר מהרחם העוטף לאחר תשעה חודשים אל העולם החיצוני איננו מובן מאליו. מסיבה זו, זקוק התינוק יותר מכל לביטחון ולחמימות.
• לא לפחד מבכי –  בכיו של התינוק בתקופת חייו הראשונה הוא הדרך העיקרית לתקשר עימכם – להביע רעב, חוסר נוחות או כל תחושה אחרת. לכן, חשוב ביותר לא להילחץ מהבכי. נסו לברר מהי סיבת הבכי ולתת לה מענה בהתאם. לא תמיד מעיד הבכי על רעב או מצוקה. הבכי יכול להעיד גם על חוסר נוחות או אפילו על רצון להיות בקרבתכם. במהלך הזמן תפתחו רגישות לבכיו של התינוק, תלמדו לזהות את הסיבה להתפרצותו וגם תוכלו להרגיע אותו מהר יותר.
• היו כמה שיותר רגועים וטבעיים – החזיקו את התינוק בעדינות ובנינוחות. אל תחששו או תהיו מתוחים, שכן התינוק חש בכך. עטפו את התינוק בחמימות – העניקו לו תחושת ביטחון וגם תחושה של רכות ושל אהבה.
• תינוק שאך נולד זקוק למגע, לתנועה וגם לקולכם המרגיע – דברו עימו וערסלו אותו בקלות. כדי להירגע, זקוק התינוק למגע ממושך ומורגש ולא למגע מרפרף. אם התינוק בוכה, נסו לטפוח עם היד על גבו ולהרגיעו; גם השימוש בקול הוא חושב ביותר. לכן, יש לדבר עם התינוק, אך להקפיד על הפסקות כדי לתת לו זמן להקשיב. מטבע הדברים, משמעות המילים איננה חשובה, ודיי בכמה צלילים מונוטוניים או בשיר כדי להרגיעו. אם התינוק בוכה ללא הפסקה, דברו איתו בטון מעט גבוה יותר שישדר לו ביטחון; ולבסוף, השתמשו תנועה – גם התנועה מרגיעה מאוד את התינוק. הליכה בחדר או כל תנועה מונוטונית אחרת מסייעת לרוב לתינוק להתגבר על בכיו.מהו הסכם הורות משותפת ובאילו מקרים כדאי לבחור בו

PDF הדפסה דוא

בעידן שבו אנחנו חיים המושג משפחה נראה אחרת לגמרי לעומת מה שהוא נראה בעבר ולעומת מה שכולנו היינו רגילים להבין. לכן ברור מדוע גם אתם חושבים היום על משפחה מודרנית ועל דרכים שונות להביא ילדים לעולם. אם בעבר המודל העיקרי למשפחה היה גבר ואישה שמתחתנים, מביאים ילדים לעולם ומקימים משפחה, הרי שהיום זה כבר לא כך. היום יש נשים שבוחרות לחיות בזוגיות עם נשים וגברים שבוחרים לחיות בזוגיות עם גברים, אך עדיין הצורך והרצון להיות הורים קיים. במקרים כאלה הורות משותפת יכולה להיות אופציה טובה, רק צריך עורך דין משפחה שממנו ניתן יהיה לקבל שירות כדי לעשות את הדברים בצורה נכונה. עורך דין לענייני משפחה יוכל לפגוש אתכם, להכיר אתכם ולעזור לכם להכין את החוזה שאח"כ ילווה אתכם לשנים רבות ומשותפות ביחד.

 

איך לבחור עורך דין משפחה?

 

כדאי לדעת שהסכם הורות משותפת מאגד בתוכו את כל מה שחשוב בתור הורים, בין אם זו החלוקה של הנטל הכלכלי ובין אם זו הדרך שבה תקבלו החלטות משותפות בעתיד. לכן חשוב כל כך לנסח בצורה נכונה את החוזה, מה שאומר שכדאי לבדוק לאיזה עורך דין משפחה אתם פונים. לא לכל עורך דין לענייני משפחה יש מספיק ניסיון בנושא הספציפי של הסכמי הורות משותפת ולכן כדאי יהיה לבדוק שאתם פונים אל עו"ד:

 

  • שכתב הסכמים בתחום הספציפי הזה
  • שיש לו ניסיון
  • שמכיר את הענף הזה על בוריו
  • שיוכל לעזור לכם גם כשהדברים ייצאו מכלל שליטה ואולי יסתבכו מעט

 

הרבה פעמים ההמלצות שתוכלו לקרוא אודות עורכי הדין השונים הן אלה שיכולות לעזור לבחור על איזה איש מקצוע תוכלו  לסמוך בעיניים עצומות. כמובן שאתם לא חייבים להכיר אישית אנשים שימליצו לכם על עוה"ד שכן בימינו המלצות כאלה זמינות עבור כולנו גם אונליין בקלות.

 

כמה תשלמו על הסכם כזה?

 

כמו כל הסכם אחר שיוכל להכין לכם עורך הדין, גם כאן מדובר על הוצאה כלכלית לא קטנה. מצד שני, לא בטוח שהסכם ההורות שלכם, שאחר כך ילווה אתכם לשנים רבות, זה בדיוק המקום שבו כדאי לכם לחסוך. לכן אנחנו כן ממליצים לכם לפנות לכמה עורכי דין שעוסקים בענייני משפחה ולבקש מהם הצעות מחיר עבור הכנת הסכם שכזה. בצורה כזאת תוכלו להשוות בין המחירים ולהבין איפה המחיר יותר הגיוני ונוח מבחינתכם. כדאי לזכור שאפילו אם תשלמו על שירותיו של עורך דין משפחה סכום שלא נראה לכם קטן, זה עדיין לא אומר שעדיף לחסוך על כך ושזו הוצאה כלכלית מיותרת. עורך דין כזה שיוכל להכין עבורכם את ההסכם החשוב הזה יחסוך לכם הרבה בעיות בעתיד ולכן שווה להשקיע ולבחור עו"ד מוצלח.

 

צרכנות נבונה להורים הטריים

PDF הדפסה דוא


לא קל להיות הורה טרי, מעט שינה, הרבה שאלות ומעט מאוד בטחון מוחלט בכך שמה שאנחנו עושים הוא הדבר הנכון, נוסף על כך התוספת לתקציב עבור מוצרי צריכה לתינוק והרי שקיבלנו מעמסה לא פשוטה בכלל. נוסף על כך אנחנו מזדעזעים מידיעות בעיתון המבשרות על עליית מחירים נוספת. משנה לשנה סל הקניות הביתי נהיה יקר יותר ותחושת המרמור בקרב הזוגות הצעירים רק הולכת וגואה. ההמלצה שלנו היא לפעול ביחכמה ובמקום לחרוק שיניים ותו לא, לעשות צעדים חכמים שיסייעו לכם להתמודד עם עליות המחירים הבלתי פוסקות. לפי מומחים בתחום הצרכנות הדרך הנבונה ביותר להתמודד עם המחירים הגבוהים שמאפיינים את השנים האחרונות היא לרכוש מוצרים בכמויות גדולות ועל ידי כך להוריד את העלות הממוצעת של כל יחידת מוצר. 

רחוק מהעין רחוק מהכיס

היתרון המרכזי של רכישת מזון בכמויות גדולות הוא שעל ידי קנייה מרוכזת גדולה, ניתן להפחית את תדירות הביקורים ברשתות השיווק. חשוב להבין שבכל פעם שאתם מסתובבים בסופרמרקט, אתם רוכשים יותר מוצרים ממה שתכננתם לרכוש מלכתחילה. זו אינה אשמתכם ואת האחריות לכך יש להטיל על המשווקים והמפרסמים שעושים ימים כלילות כדי להפוך את חווית הקנייה למסע רצוף פיתויים שלא פשוט לעמוד בפניהם. ככל שתבקרו לעתים פחות תכופות בסניפים של רשתות השיווק, כך תחשפו לפחות פיתויים ותוציאו בסופו של דבר הרבה פחות כסף. 

מדוע צריך לאמץ את המבצעים בחום

ישנם אנשים שמאמינים שמבצעים הם בסך הכול מלכודות מסחריות. למרות שישנו בסיס לאמונה הזו, ניתן בהחלט לנצל את המבצעים השונים ולהפיק מהם את המרב. כך למשל אם מציעים לכם לרכוש עשרה ק"ג של עגבניות במחיר של חמישה ק"ג כשבדרך כלל אתם משתמשים רק בארבעה ק"ג מדי שבוע, הרי שיכול להיות שלהיענות למבצע ולרכוש עשרה ק"ג תהיה טעות טקטית לו בסופו של דבר תזרקו לפח למעלה מחצי הכמות שתרכשו. עם זאת, אם תרכשו עשרה ק"ג של עגבניות, כשמחצי הכמות תכינו רוטב עגבניות לפסטה ואותו תשמרו בהקפאה, הרי שתצליחו לחסוך לא מעט כסף. הדבר נכון גם לגבי מוצרים קפואים כמובן כמו לקט ירקות, אפונה, תירס, גזר גמדי, לבבות ארטישוק ועוד שכיום ניתן לרכוש באיכות גבוהה מאוד. 

היתרונות של ההקפאה

הדרך הבריאותית והיעילה ביותר לשימור של מזון היא ההקפאה. אם יש לכם תא אחסון גדול במקפיא הביתי, אנחנו ממליצים לכם להשתמש בו. רכישה של מוצרים בכמויות גדולות והקפאתם יכולה בסופו של דבר לעבוד לטובתכם המלאה. מקפיא איכותי יכול לשמש אתכם כמחסן ממנו מדי יום תוכלו להוציא את המוצרים הדרושים לכם ולהפשירם. לרוב שלושה ק"ג עוף יהיו זולים יותר מאשר ק"ג אחד והדבר נכון לגבי מבחר ענק של מוצרי מזון.  לכל עסק קמעונאי יש אינטרס כלכלי מובהק למכור כמה שיותר מוצרים, גם במחירים נמוכים יחסית ליחידה. אנחנו מציעים לכם להתחיל לשים לב להנחות המיוחדות שמעניקים העסקים בתחום המזון ללקוחות שרוכשים כמויות גדולות של מוצרים מסוימים ולנצל אותן. בתא ההקפאה הביתי ניתן לשמור מוצרים מסוימים למשך חודשים ארוכים ללא חשש ואחרים למשך שנים, קחו זאת לתשומת לבכם.

 

הזמנת ערכות מגן - מגיל 0 עד גיל 99 (כולל)

PDF הדפסה דוא

 

במהלך השנים עברו על ישראל תקופות של מתח ותקופות של רגיעה, תקופות של שלום ותקופות של עימותים. בנוסף, גם על המדינות השכנות עוברים מפעם לפעם ימים לא קלים שמשפיעים מטבע הדברים על תחושת המתח וההיערכות של תושבי מדינת ישראל. במהלך השנים האחרונות ננקטים בישראל מספר צעדים חשובים, גם בתקופות רגועות, צעדים שנועדו לשמור על תחושת הביטחון לכל התא המשפחתי ועל כל צרה שלא תבוא. כחלק ממוכנות זאת נדרשות המשפחות להצטייד גם בערכות מגן.

התיישנות וחידושים 

כאשר מדובר על הזמנת ערכות מגן, הרי שישנן כמה סיבות שהופכות את הצעד הזה לחשוב במיוחד:

• ראשית, מדובר על הצורך בהתחדשות. ערכות מגן ישנות מאבדות את האפקטיביות שלהן עם השנים. תהליכי בלאי טבעי מחייבים ריענון והחלפה של ערכות ישנות בחדשות. 

• שנית, מדובר על הצטיידות בערכות ראשונות לילדים קטנים. אותם הילדים שנולדו, במזל טוב, זקוקים לערכות שאותן על הוריהם להזמין עבורם. 

• שלישית – מדובר על הצטיידות בערכות חדשות בשל העלייה בגיל. גם מי שברשותו מסכות תקינות, נדרש להחליף אותן בשל התהליך הטבעי של גדילה, התבגרות והזדקנות. בעוד שיש ערכות מיוחדות שמתאימות לתינוקות רכים, ישנן אחרות שמאימות לפעוטות ואחרות – למתבגרים. יש לציין שמעל גיל מסוים מומלץ להזמין ערכות שכוללות מסכה וגם מפוח. הדבר נכון גם לאנשים שסובלים ממוגבלויות שונות בדרכי הנשימה. 

פרטי או ציבורי 

קבלה של ערכות מגון חדשות יכולה להיות בשתי דרכים עיקריות. 

• הדרך הראשונה היא רכישה בשוק הפרטי. כאן יכול כל אדם להזמין ערכה עבורו ועבור בני משפחתו בשוק הפרטי, באופן הטוב בעיניו, ללא מגבלות. 

• הדרך השנייה שבה ניתן להזמין ערכות מגן הינה לפנות לרשויות המטפלות בכך. כאן הפניה היא לפיקוד העורף, לתחנות החלוקה הארציות, או לדואר ישראל שמוסמך לשלוח את הערכות לבתי התושבים (בתמורה לדמי משלוח). כאשר מדובר על מסכות שמסופקות על ידי הרשויות, לא ניתן לבחור את הדגם המועדף שכן קבלת הערכות נקבעת בהתאם לקריטריונים של גיל, מבנה פנים ובעיות בריאות מיוחדות. 

סוגי הערכות 

ערכות המגן הנפוצות ביותר בישראל כיום הינן כדלהלן:

• מסיכה סטנדרטית, רגילה – כאן מדובר על ערכת מגן שמותאמת למרבית האוכלוסייה בישראל. בערכה מצויה מסכה סטנדרטית ומסנן מתברג. ישנם גדלים שונים של מסכות, בהתאם לגיל המשתמש ולמבנה הפנים. 

• ערכות מגן מבוססות מפוח – ערכות אלה מיועדות לילדים. כאן ההתקן המגן על הפנים הינו לרוב אקטיבי, כלומר כזה שפועל באמצעות מפוח המחובר למסנן. הערכה יכולה להתאים גם לאנשים הסובלים מבעיות נשימה ולמשתמשים בריאים אך מבוגרים מאוד. 

• ערכות מיוחדות – בין הערכות המיוחדות ניתן להזכיר את הערכות המיועדות לתינוקות רכים וכן כאלה שמתאימות לאנשים הסובלים ממחלות וממצבים רפואיים קשים. בין הערכות הללו ישנן כאלה שכוללות כמה מפוחים הפועלים בו זמנית בעוד שערכות אחרות, כאלה המיועדות לתינוקות, למשל, אמורות לאפשר גם נשיאה קלה של העולל וגם מתן טיפול מתאים.

 

מרופדים באהבה

PDF הדפסה דוא

 ריפודים מעוצבים ונשלפים למושב הבטיחות ולסלקל

מבית Yoombah- בית של מוצרי נוחות לילדים


yoombah (יומבה) בית של מוצרי נוחות מעוצבים לתינוקות וילדים, מציעה ריפודים רכים ונשלפים לסלקלים ולמושבי הבטיחות המאפשרים שמירה על ניקיון כיסא הבטיחות והסלקל ועוטפים את הקטנטנים ברוך ובאהבה.

yoombah הינו מותג שנוסד בכדי לטפל בדאגותינו ההוריות הקטנות מתוך עקרונות של איכות, בטיחות נוחות וכיף. רעיון הריפוד שהגיע מארה"ב עוצב מחדש והותאם במיוחד לקהל הישראלי. ייחודו הישראלי מתבטא בחומרי הגלם שלו (שימוש ב100% כותנה), בקלות השימוש בו (מתלבש בקלות ממש כמו סדין. ללא צורך בפירוק המושב או רצועות המושב) ומחירו המותאם לכל כיס.

כהורים אנחנו מחפשים פתרונות פונקציונאליים ונוחים שיסייעו לילדנו לחוש הכי בטוחים ונינוחים שיש, שיקצרו לנו זמנים ויותירו לנו זמן איכות עם הבייבי שלנו. ב -yoombah מאמינים ביצירת סביבה משפחתית נינוחה, איכותית ורגועה וזהו הקו המנחה בעיצוב מוצרי החברה שמציגה את הריפודים לסלקלים ולכיסאות הבטיחות.

בעת בחירת סלקל או מושב בטיחות חשוב לנו שיהיה לבייבי שלנו גם נעים וגם נוח. ריפודי yoombah  מהווים שער לעולם בו גם בדרכים, צרכיהם הבסיסיים של הקטנטנים שלנו, אם במגע נעים ורך ואם בישיבה ובשכיבה על מצע נקי ומסודר, מקבלים מענה. הריפודים של yoombah עשויים 3 שכבות, בהן שכבת 100% כותנה טבעית מעוצבת ומלאת סטייל ורכות העוטפת את הילד ומכרבלת אותו.

ריפודי yoombah מתלבשים על הריפוד המקורי של הסלקל ושל כסא הבטיחות ומתאימים למגוון הסלקלים וכיסאות הבטיחות הנמכרים בשוק. הלבשת ופשיטת הריפוד מהמושב הינה פעולה בסיסית מהירה ופשוטה. הריפודים עומדים יפה בכביסות, מאפשרים שמירה על מושב הבטיחות מפני נזקי הזמן: לכלוכים, כתמים והפרשות גוף, כך שבכל מקרה של "פספוסים" בסלקל או במושב הבטיחות ניתן להסיר את הריפוד בקלות ולכבסו.

הריפודים עברו בדיקות קפדניות של עמידות בפני דליקה בהתאם לתו תקן אירופאי .

 

מחיר הריפוד: 139 ש"ח. ניתן לבחור מבין 2 דגמים.
ניתן להשיג: באתר החברה:
http://www.yoombah.com ובחנויות המובחרות.
צילום: סטודיו בטבע שלי. 

 

לפרטים נוספים:

לילך יניב

0526860798

כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

 

היער - ממציאות לחלום

PDF הדפסה דוא

 

משיקים את מסלולי ההרפתקאות


עולם האגדות לא חייב להישאר פנטזיה. הוא ממשי, קיים ואפשר להתהלך בתוך היער, להיות פיה או אביר, לבצע משימות, להציל את העולם ולשכוח שצריכים להכין שיעורים, או לתלות כביסה. טוב, תלוי באיזה גיל אתה.


היער, עולם האגדות היחיד בישראל וככל הנראה בעולם, משיק 5 מסלולי הרפתקאות לילדים בגילאי 4-10.

כל ילד שנכנס ליער, יכול לבחור דמות מבין 5 הדמויות של עולם האגדות: פיראט/פיראטית, שדון/שדונית, נסיך/נסיכה, אביר/אבירה, פיה או פאון. ואז מתלבשים, מכף רגע ועל ראש באביזרים ופרטי לבוש הכוללים כובעים, וסטים נעליים, חרבות, מגנים, בנדנות, שמלות, כתר, כיסוי לעיניים ועוד ועוד ועוד. כל ילד מקבל לוחית עץ ובה המסלול שלו ביער. מעין מפה של כל התחנות כמו באר המשאלות, מערת הפחד, גשר האוהבים, מטבח הפונדק וכדומה. ובכל תחנה משימות שעליו לבצע: חידות, משימות פיזיות כמו ירי בחץ וקשת או משימות של הנאה והבעת משאלות. מי שמסיים מקבל משימות בונוס שהן פרס אמיתי.

במסלול ההרפתקאות כולם מנצחים. זוהי חווית ניצחון והצלחה לכל הילדים ואף אחד לא חווה כישלון.

 

היער

 

היער כולו בנוי מעץ ולכל אורכו ניצבים גמדים, שדונים ודמויות מהאגדות, שופע בצמחיית יער, פרוסים לאורכו חבלים, מטרות מקש לחץ וקשת, פעמונים מצלצלים, חבויים בו אוצרות אבודים, שקים עם אבני צורן וכל אלו בזמן שמוסיקה אירית וסקוטית מתנגנת ברקע. החוויה ביער היא שלמה ויוצרת עולם שלם העוטף בתחושת חמימות, תמימות ושמחה חיים.

ניתן לקיים ימי הולדת בתיאום מראש. גם בחגיגות ימי ההולדת נהנים ממסלולי הרפתקאות חדשים וכך חבורות של פיות וחבורות של שדונים מכל הכיתה יכולים לבצע את המשימות ולהתחרות אלו באלו.

logo2

 

מחיר: כניסה לילד 29 ₪ ומבוגר מלווה אחד נכנס ללא תשלום.

שעות פתיחה: בימים א', ב', ד', וה' בין 16:00-20:00.

כתובת: קניון רננים, קומה תחתונה

טלפון: 09-7480843

פייסבוק: http://www.facebook.com/Sod.Hayaar 

 

לפרטים נוספים: עדי פדר - goodnews - יחסי ציבור ויעוץ תקשורתי
טל: 0522321378 מייל:
כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת  

 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 הבא > סיום >>

עמוד 1 מ- 4


הורות, הורים