הורות > הורים בוגרים

הורים בוגרים

הורים בוגרים הם הורים לילדים שגילם מבוגר מגיל ההורות הממוצע. עם זאת, בעשורים האחרונים ישנם יותר ויותר הורים בוגרים, וטווח גיל ההורות הולך וגדל. העלייה בתוחלת החיים, התפתחות הרפואה, ההתקדמות בתחום טיפולי הפוריות ושינויים תרבותיים וחברתיים שונים הובילו לעלייה הדרגתית בגילאי ההורים, והיום יכולים גם גברים ובייחוד נשים להרות ולהביא לעולם ילדים גם אם בעבר לא ניתן היה לעשות זאת, או שפשוט לא היה מקובל. עם זאת, כמו בנושאים אחרים בחיים, להורות בגילאים מבוגרים ישנם, לצד היתרונות, גם כמה חסרונות.

הורים בוגרים – שאלה של בשלות

להורות מבוגרת ישנם לא מעט יתרונות, כאשר היתרון הבולט ביותר הוא נושא הבשלות, ממנו נגזרים יתרונות נוספים.
•    הרצון להפוך להורים – ההורים הבוגרים בוחרים להביא לעולם ילדים לרוב מתוך תחושה של שלמות פנימית, בגרות ושלוות נפש. הם מגיעים לחוויית ההורות עם ניסיון חיים עשיר ועם סבלנות אינסופית. לעומתם, הורים צעירים חשים לעיתים חסרי סבלנות. הורים צעירים רבים חשים גם, כי הגיעו להורות לא בשלים וכי ההורות גזלה מהם חוויות והתנסויות שונות.
•    תנאי חיים טובים יותר – תנאיי החיים שיכולים הורים בוגרים להציע לילדיהם הם לרוב טובים יותר מהתנאים של הורים צעירים. לרוב ההורים הבוגרים ישנה דירה מרווחת, ותנאים פיזיים אחרים שלזוגות צעירים, פעמים רבות, אין. הורים בוגרים מועסקים לרוב בתפקידים בכירים, יציבים ונוחים יותר, ואינם חוששים לעתידם. רבים מהם גם הצליחו לחסוך כסף שיכול לסייע להם במימון ההוצאות השונות הכרוכות בגידול ילדים ללא החרדה הכלכלית המלווה לא מעט זוגות צעירים.
•    זמן פנוי – להורים בוגרים לרוב ישנו גם יותר זמן פנוי להקדיש לטיפוח ילדיהם. מרבית ההורים הבוגרים עברו כבר את השלב בו השקיעו בקרירה ובהתפתחות האישית והם נכונים להשקיע את כל הזמן הדרוש בגידול ילדיהם.

הורים בוגרים – ללמוד להתמודד עם הקשיים

מטבע הדרבים, הורות בוגרת כוללת גם כמה קשיים איתם חשוב להתמודד בצורה נכונה.
•    קשיים פיזיים – לעומת הורים צעירים, שכוחם עדיין במותניהם, הורים בוגרים נתקלים לעיתים בקשיים פיזיים בשל גילם הבוגר יחסית. לצד החוויות הנפלאות הקשורות בגידול ילדים ישנן גם לא מעט מטלות: שלב ההריון והלידה,לילות ארוכים ללא שינה, הצורך לשאת את הקטנים על הידיים ומאוחר יותר הריצה אחריהם בגן השעשועים. רבים מההורים הבוגרים חוששים מפני מצב בו לא יוכלו להתרוצץ בחופשיות ולהשתעשע עם הילד בשל גילם. עם זאת, חשוב לזכור כי הריצה וההשתוללות אינן חזות הכול – ניתן בהחלט להיות הורים אוהבים גם בלי לפתח כישורי ריצה כמו של הצעירים.
•    פער הגילאים – חשש נוסף של ההורים הוא, מפני הפער הגדול בין גילו של הילד לגילם המבוגר, הבא לידי ביטוי גם בפערים תרבותיים. במקרה זה, חשוב לזכור, כי תוחלת החיים עולה, וגם אם תקופת החיים המשותפת תהיה קצרה יחסית, איכות החיים המשותפים ביחד והאהבה יכולים לפצות על כך. בנושא הפערים התרבותיים, וגם אם הורים מבוגרים אינם בקיאים בכל רזי הטכנולוגיה, הם עדיין יכולים ללמד את ילדיהם נושאים חשובים אחרים ולהיעזר בהם כדי לצמצם את פערי הידע הנובעים מהבדלי הדורות.איך להעסיק את הילדים במהלך החופשה?

PDF הדפסה דוא

הורים אשר יצאו אי פעם לנופש ארוך עם הילדים מכירים את הימים והשעות שבהם הילדים הופכים למשועממים. בין אם מדובר בנסיעות ארוכות ברכב או ברכבת ובין אם מדובר בהמתנה ארוכה בשדה התעופה, כל חופשה יכולה להפוך לעיתים לסיוט אם לא מתכננים  פעילויות לילדים. במאמר זה נסקור מספר שיטות יצירתיות וחינוכיות להפוך דווקא את הרגעים המתים לחוויות משפחתיות חינוכיות ויצירתיות. לא, אין שום צורך לרוץ לחנויות הצעצועים או האלקטרוניקה ולהוציא את כרטיס האשראי, כל מה שתהיו זקוקים לו הוא מעט דמיון, מחברות ועפרונות או עטים.

יומן מסע מאויר

בין אם אתם מנצלים חבילות נופש זולות וטסים לחו"ל ובין אם אתם נוסעים ברכב הפרטי לצימר בצפון, יצירת יומן מסע מאויר היא פעילות שיכולה להעסיק את הילדים במשך שעות ומתאימה גם לכל אותם הרגעים המשעממים בשדה התעופה או ברכב. כל מה שצריך לעשות הוא לרכוש מחברות, רצוי בכריכה קשה, בעלות דפים חלקים או דפי שורות ולצייד את הילדים בעטים ועפרונות. הילדים יוכלו לכתוב ולצייר את כל המתרחש סביבם. אפשר לערוך פעילות משפחתית בכל ערב, פעילות שבה כל אחד מבני המשפחה מקריא את דפי יומן המסע אותם כתב במהלך היום. כדאי לעודד את הילדים גם לאייר את יומן המסע.

רעיון מצוין שלאחרונה החל לצבור תאוצה במיוחד בחופש הגדול, הרבה הורים לוקחים את ילדיהם לטיסה בשמי ישראל על כדור פורח, ישנם מגוון איזורים בהם ניתן לצאת למסע קטן על גבי כדור פורח בתוספת של פיקניק בטבע וטיול ג'יפים. זו חוויה שהרוב המוחלט של הילדים אוהבים ויזכרו למשך תקופה ארוכה כאחת החוויות המדהימות שעברו לאחרונה. מסע שכזה בכדור פורח נותן נקודת צפייה מרהיבה על הנוף של צפון הארץ או דרום הארץ ומשאיר טעם טוב של חוויה מהנה, לילדים ולהורים.

יומן מסע בדיוני

כאשר יוצרים יומן מסע בדיוני, מדריכים את הילדים להשתמש בחוויות הנופש היום יומיות כבסיס ליצירתו של ספר או של יומן בדיוני. ביומן בדיוני הופך כל אירוע לחלק מהרפתקה ומקבל נופך דמיוני. ההמתנה בשדה התעופה, לדוגמה, יכולה להפוך להמתנה לטיסה לחלל, הדיילים לאנשי חלל והמטוס לחללית משוכללת. האיורים של יומן מסע בדיוני חשובים במיוחד והילדים אמורים לעשות בהם שימוש על מנת להמחיש כיצד הם מסוגלים לקרוא דרור לדמיונם ולתאר מחדש את סביבתם בצורה מקורית. אפשר גם ליצור ספר משפחתי משותף שבכתיבתו ייטלו חלק כל בני המשפחה. בכל ערב ניתן לקרוא לכינוס משפחתי על מנת להעלות רעיונות לספר המשותף. אפשר גם להטיל בכל יום על בן משפחה אחר להיות זה שאחראי על כתיבת ואיור היומן הבדיוני או הספר המקורי.

הורים ליום אחד

משחק הורים ליום אחד הוא משחק משעשע שניתן לערוך בשיתוף עם משפחות אחרות במהלך נופש. במשחק שכזה מקבלים הילדים ליום אחד את סמכויות ההורים ואילו ההורים חייבים להישמע להוראותיהם. תתפלאו לגלות שכמעט בכל המקרים, במקום לפרוק כל עול ולתת פקודות לא הגיוניות להורים, הילדים הופכים למבוגרים קטנים ליום אחד ומגלים אחריות ובגרות. אם אתם נמצאים במלון, ניתן לשתף גם משפחות אחרות הנמצאות בנופש יחד אתכם במשחק ואפילו להגדיל לעשות ולבקש את שיתוף הפעולה של צוות המלון. צוות ידידותי ישמח לשתף פעולה עם המשחק ולפנות אל הילדים כאילו היו הם המבוגרים האחראים ליום אחד.

 

הורות נכונה – יש דבר כזה?

PDF הדפסה דוא

אף אחד מאיתנו, ולא משנה באיזה גיל הפך להורה, איננו נולד עם כל הכלים והמיומנויות הנדרשות לו על מנת להפוך להורה טוב יותר, המסוגל להתמודד עם אתגרי ההורות השונים במהלך השנים, באופן הנכון ביותר. ההורות וסגנונה נרכשים במהלך השנים, תוך התנסות מול מצבים שונים, המעמידים את יכולותיו האישיות של כל אחד ואחד מאיתנו להתמודד עם התפקיד הכול כך חשוב והמשמעותי הזה. מהי הורות נכונה? האם יש דבר כזה וכיצד ניתן להתמודד נכון ומתאים יותר עם האירועים השונים, מול אנו ניצבים במהלך חיינו, במסגרת גידול הילדים? על כך, בכתבה הבאה. 

חזית אחידה ומשותפת מול הילד


כל הורה, המקבל על עצמו את התפקיד החשוב הזה בפעם הראשונה, נאלץ להתמודד עם לא מעט אתגרים והתנסויות מסוגים שונים במהלך הזמן. בין אם אתה עוסק בתחום של תיקון דודי שמש, בין אם אתה טכנאי מקררים או אולי מנהל חברה גדולה, בין אם את מנהלת בכירה, עוסקת בתחום המחשבים או אולי מעצבת, למרות ניסיונכם הרב והידע המקצועי שרכשתם במהלך השנים בתחום עיסוקכם, סביר שמעולם לא הוכשרתם להיות הורים מוצלחים, או להתמודד עם כל האתגרים השונים, הניצבים מולכם בכל פעם. ובכל זאת, יישמתם לעצמכם כמה שיטות חינוכיות שונות ויכולות הוריות, שחלקן הופיעו באופן טבעי וחלקן נרכשו בעזרתם של אחרים, בעלי ניסיון בתחום. אחד האתגרים המשמעותיים, העומדים אל מול הורים רבים, היא יכולתם לגבש עמדה חינוכית אחת ואחידה בכל הקשור לחינוך ילדיהם. עמדה חינוכית זו הינה נקודת המוצא, ממנה מתחילה כל הורות וכבר בשלבים הראשונים לחייו של הילד. היכולת של שני ההורים להחליט ביחד על עקרונות משותפים, שינחו אותם לאורך השנים וקשורים בגידול ילדיהם, חשוב שתעשה כמה שיותר מוקדם ובאופן הנכון ביותר. הורים, המתקשים בכך, יכולים להיעזר באנשי מקצוע בתחום, וביחד לקבוע על עמדה חינוכית מתאימה ונכונה, הן להורים והן לילדים.

כיצד מחליטים על עמדה חינוכית מתאימה

,
עמדה חינוכית יכולה להתייחס לכמה תחומים שונים הקשורים בילד. החל מאופן התנהלותו בבית ובכלל, כלה בנושאים שונים הנתונים למשא ומתן ופשרות מצידם של ההורים ועד כאלה שהינם בבחינת "ייהרג ובל יעבור". יש לזכור כי כל אחד מאיתנו גדל באופן אחר וכל אחד מאיתנו בעל מודל גידול מסוג אחר. ולכן, חשוב כי שני ההורים יחדיו יפתחו עמדה אחת ומשותפת, תוך התייחסות לעקרונות, החשובים לכל אחד מהצדדים. יש לזכור כי במקרים בהם אין אחידות בכל הקשור לעמדה החינוכית, עשוי הילד להתבלבל ואף לנצל מצב זה של חוסר הגדרה חד משמעית, עד לכדי יצירת מתחים בין ההורים. על מנת להבטיח כי עמדתם האחידה של ההורים תיושם, חשוב, ולאחר שגובשה בהתאם לערכיו של כל אחד מהצדדים, לוודא כי זו מיושמת באופן עקבי וחד משמעי. חשוב כי הילד יפנים את עמדותיכם השונות ואת גישתכם. חשוב לוודא, מצד אחד, כי ההורות שלכם סמכותית ומציבה גבולות, אולם גם רגישה, קשובה, מעודדת, נענית לצרכיהם השונים של כל אחד מילדיכם וזמינה בכל עת. בשנים האחרונות ניתן למצוא מבחר של מסגרות שונות, העוזרות להורים לפתח וליישם עקרונות חינוכיים, בהתאם לסגנונם וסגנון משפחתם. מסגרות אלו מתאימות לכל הורה המעוניין לבחון דרכי חינוך שונות וליישמן באופן הנכון ביותר.

 

מעורבות ההורים בתהליך החתונה של ילדיהם

PDF הדפסה דוא

אין ספק כי הורות זה דבר שאי אפשר באמת ללמד. כמה שלא נשאל או נקרא על הנושא בסופו של דבר אין פה שום נוסחת קסם. כל אחד גם יכול להגדיר אחרת מהי הורות טובה. מן הסתם שעבור ההורים, אירועים חשובים בחייהם של ילדיהם הם מהמרגשים ביותר שיש והם תמיד ירצו להיות חלק משמעותי מהם.

בין אם מדובר בברית או בריתה, בר או בת מצווה וכמובן החתונה. אם בשני האירועים הראשונים בחייהם ההורים מארגנים את הרוב עבור הילדים, במקרה של חתונה לרוב מדובר בסיפור שונה לגמרי. הילדים כבר גדולים ולרוב מארגנים לעצמם את האירוע. אבל כמובן שבסופו של דבר בכמה דברים הם לא יוכלו בלי ההורים.

ראשית, כמובן כולנו יודעים שחתונה היום זהו עסק יקר ולא פשוט וברוב המקרים יצטרכו הילדים להיתמך כלכלית על ידי ההורים. הרבה מסתכלים על הורות טוב, ככזאת שבאמצעותה הם יוכלו לסייע לילדיהם תמיד ובכל במצב. בחתונה זוהי הזדמנות פז לסייע לילדים למשהו שבסופו של דבר כולם רוצים אותו ושמחים ממנו.

אז איך אפשר לסייע לילדים בחתונה?

ובכן, במקרים כאלו בואו נודה כולם הורות טובה לא נמדדת רק בכמה כסף נותנים לחתונה אלא גם איך מסייעים לילדים במהלך ההכנות שלהם לאירוע החתונה. יש הורים שמעדיפים שכמה פחות להתערב בארגון עצמו אלא רק בייעוץ, בעוד שיש הורים כאלו שמעוניינים להיות כמה שיותר מעורבים בתהליך ההכנות לחתונה.

לדוגמא, ההורים של החתן ישמחו ללכת ולבחור עימו טבעת ממבחר גדול של טבעות אירוסין. לרוב ירצה החתן ללכת לבדו לעשות זאת על מנת לשמור על דיסקרטיות של הכוונות שלו, אולם במקרים רבים מרוב התרגשות ורצון לחלוק את גודל המעמד עם ההורים הוא ישמח לקחת לפחות אחד מהם לבחירת הטבעת.

עבור רוב האימהות, דרך נוספת המבטא הורות טובה היא להשתתף בבחירת השמלה של הכלה לחתונה. בין אם מדובר בבת שמתחתנת או בין אם מדובר בכלתו של החתן. בסופו של דבר הכלה תמיד תרצה להיות מוקפת באלו שקרובות אליה על מנת לדעת שהיא עושה את הבחירה הנכונה עבור הערב החשוב בחייה.

ואיך עוד אפשר לסייע בחתונה?

ובכן, הורות טובה לא נבחנת אך ורק במעמד החתונה כמובן. הורות טובה תיבחן גם לפני וגם אחרי החתונה. חשוב לא לשכוח כי בשלב שלפני החתונה יתייעץ החתן המיועד או הכלה המיועדת עם ההורים לגבי עשיית הבחירה הנכונה. כמובן שאסור להתערב יתר אל המידה, אולם אם יש מה להגיד חשוב להגיד את הכל.

לאחר החתונה זה הוא שלב יותר קריטי. שכן אחרי שנגמרות החגיגות והשמחה מתחילים להבין באופן מלא מה הם חיי נישואין וזהו שלב בו הילדים ברוב המקריות יותר מצריכים את ההורים שלהם. הורות טובה במקרה כזה יכול להיות אוזן קשבת לבעיות השונות של הילדים תוך מתן פתרונות שיביאו לשלום בית לדוגמא.

 

משלוחי מסעדות או אוכל ביתי עבור הילדים

PDF הדפסה דוא

מי אמר שקל לגדל ילדים? הורות מעולם לא הוגדרה כקלה ועלינו, כהורים, לדאוג לכל כך הרבה דברים, שקצרה היריעה מלהכיל. מרגע שנכנסנו למעגל הורות מסחרר, עלינו לדאוג לכל כך הרבה דברים הקשורים לילדינו, בין אם מדובר על דרכיהם כילדים קטנים: מזון, ביגוד, חוגים וכדומה ובין אם מדובר בהתבגרותם הקשה מאוד.
קשה להתמודד עם הורות לגיל העשרה – שקועים בצפיית LCD החשש שהם יוצאים לבלות בכל מיני פאבים, או מועדונים לבת מצווה, החשש לשתיית אלכוהול, החשש לכך שהם מזמינים משלוחים של כל מיני מזון מהיר למינים וכדומה – אין ספק, הורות נכונה מכריחה אותנו לפקח על כל כך הרבה תחומים, אבל אנחנו הכי דואגים לבריאותם. בהחליפנו את הסטטוס שלנו – הפיכה מזוג נשוי ומשוחרר, לזוג בעלי הורות מחייבת, אחד הדברים, אשר בו נשים דגש מיוחד, למן היוולדם ועד בגרותם – יהיה הרצון להעניק להם תזונה בריאה, הכוללת בחובה אוכל ביתי לילדים.


אוכל ביתי הוא אוכל מאוזן, אשר מורכב מרכיבים בריאים, כמו מיני מוצרים אורגניים, כגון: מוצרי בשר אורגניים, ירקות אורגניים, פירות אורגניים וכדומה. אך, מכיוון שמרכיביו של האוכל האורגני לא תמיד זולים הם, ישנם אופציות נוספות להיותכם דוגלים באוכל מזין ובעלי הורות טובה, בהשגיחכם על המזון המובא לילדכם. ראשית, הקפידו על כמה שפחות אוכל מטוגן, מכיוון שאוכל מטוגן מכיל הרבה שמן (שלא כל כך בריא), וכן הוא גורם למזון לאבד את כל הויטמינים והדברים החשובים שבו.
שנית, כאשר אתם מכינים אוכל ביתי, עבור ילדכם ועבורכם, כדאי לכם להמעיט בזמן הבישול ולשמור על המיצים, אשר יוצאים מהמרכיבים, כדי, ששוב – כל הויטמינים של הרכיבים יישמו והאוכל שלכם ייצא מזין ובריא.
כשאנו מדברים על אוכל בריא -  ישנה תמיד קונוטציה שהוא בטח לא טעים, כיוון, שכידוע, נראה כי כל המאכלים המשמינים, בעלי השומנים הרבים ונוטפי הסוכרים – הם יפים למראה ומעוררי תיאבון, אך אין זה כך כלל וכלל.
ישנם היום, בייחוד בשל המצב הכלכלי הקשה, הרבה הורים שעובדים עד שעה מאוחרת ובהגיעם לביתם, הם סחוטים מיום עבודה קשה – ההתלבטות היא תמיד האם להתחיל ולבשל ארוחה בריאה ומזינה, או – לחילופין, להזמין אוכל בטלפון?


נקודת ההנחה, אשר רובם יוצאים ממנה, היא כי משלוחים של אוכל הם, בדרך כלל, קשורים לאוכל משמין ולא מזין, כגון: פיצה, המבורגר וכדומה. אך – במציאות של היום, אין זה כך. אלו מביניכם, אשר התזונה הבריאה חשובה לכם, דעו לכם, כי היום ניתן להזמין במשלוחים גם אוכל בריא. האופציות להזמנת אוכל בריא באמצעות משלוחים הן רבות ומגוונות, כגון: מאכלים בשריים או צמחוניים, מאכלים חלביים וכ'ו – אשר, רובם ככולם, מבוססים על טהרת הבישול הבריא ומורכבים מאבות המזון החיוניים לנו, המרכיבים: ירקות רבים, גבינות, ביצים, עוף, דגים, בשר וכדומה.
נכון, הורות היא דבר קשה ומורכב, אך לא חייבים לסבך הכול ולעמוד שעות במטבח, כדי לשמור על אוכל ביתי לילדכם – היעזרו בשירותי משלוחים ותיהנו מאיכות חיים.

 

טיול מאורגן לחו"ל עם הילדים

PDF הדפסה דוא

הורות מעבר לים - טיול מאורגן לחו"ל עם הילדים

תקופת החופש הגדול, ולאחריה – תקופת החגים, הינה גם תקופת מבחן להורות מוצלחת וסבלנית במיוחד וגם תקופה מושלמת ליציאה לחופשה משותפת עם הילדים, ללא רגשות אשם ממקום העבודה. לאלו החפצים בחופשה שהיא גם התנתקות טוטאלית מכל השגרה הלחוצה, ולאפשרות להפגין הורות דואגת וקשובה מחוץ לשגרה הביתית הרגילה, החופשה האולטימטיבית היא חופשה מעבר לים, המאפשרת לראות עולם עם הילדים. במידה ותבחרו להצטרף לטיול מאורגן לחו"ל, קחו בחשבון כי כל החלק הלוגיסטי טרום הטיול והארגונים/ תכנונים ותאומים נחסך מכם, כך שכל הנותר מבחינתכם הוא לבחור את חברת התיירות מטעמה יוצא הטיול ולבחור את מסלול הטיול. בין אם תבחרו בטיול ליעד קרוב כמו טיול מאורגן לאיטליה או ליעד רחוק יותר כמו טיול מאורגן לדרום אמריקה, תוכלו להיות רגועים שהינכם בידיים טובות, כאשר גם בחו"ל, הכל מאורגן עבורכם כך שתוכלו לאפשר לעצמכם לנצל את הטיול לצורך בילוי נטו עם הילדים, בו תוכלו להקדיש להם את כל תשומת הלב הראויה, ללא לחצים או עיסוקים בנהיגה, אחריות על התקדמות הטיול בהתאם למסלול שתוכנן, חיפוש מקומות לאכול וכיוצא בזה. להלן מספר יתרונות בולטים שיש לטיולים מאורגנים לחו"ל, במיוחד לטיולים המיועדים למשפחות, המאפשרים לכם יציאה לחו"ל בראש שקט עם הילדים לצידכם:

טיול מאורגן לחו"ל למשפחות

חברות תיירות לוקחות בחשבון כי משפחות היוצאות לחו"ל הינן בעלות צרכים ייחודיים ולכן  אלו מתאימות עבורם טיולים ייעודיים להם. מומלץ אכן לבחור בטיולים מאורגנים כאלה, המתחשבים במגבלות של הצעירים שבחבורה ומתאימים מסלול המאופיין בקושי הגיוני ולא אינטנסיבי או מתיש יתר על המידה. עם זאת, המסלול כולל גם את כל האטרקציות הנחשבות והמעניינות ביותר גם לילדים וכאלו המאפשרים בילוי לכל המשפחה. כך תוכלו לוודא כי לא פספסתם יעד תיירותי חשוב או אטרקטיבי במיוחד מאחר והמדריך המלווה את הטיול דואג לכלול במסלול את כל מה שנחשב וחשוב במקום היעד ובידו הידע אודות כל מקום ומקום, כך שמעבר לפן החוויתי של הטיול, תוכלו אתם וילדכם ליהנות מפן חינוכי המהווה ערך מוסף לטיול המהנה.

טיול מאורגן בו הכל כלול במחיר

יש לקחת בחשבון כי עלותם של בתי המלון וכניסות לאתרים התיירותיים הינה זולה במסגרת טיול מאורגן לעומת טיול באופן עצמאי. באמצעות יציאה לטיול מאורגן תוכלו ליהנות ממחיר מוזל המיועד לקבוצה וניתן לחברות תיירות. כך בעצם בעלות הטיול תוכלו ליהנות מהמכלול הנדרש הכולל בתי מלון, טיסות, אטרקציות וכיוצא בזה במחירים יותר ידידותיים. בנוסף, מומלץ לוודא מראש עד כמה מסלול הטיול שבחרתם כולל ימים מלאים, בהם תוכלו ליהנות מפעילויות ומבילויים שכלולים כבר במסגרת עלות הטיול הכללית ולא תידרשו לתוספות מעבר.

קבוצה חברתית הומוגנית

לטיול מאורגן ייעודי למשפחות יש ערך מוסף בהיותה של הקבוצה הומוגנית, המאופיינת בטווחי גילאים דומים שלכם ושל ילדכם. באמצעות קבוצה שכזו תוכלו אתם ליהנות מחברה בוגרת, המנוסה בכל נושא ההורות, החוויות והקשיים וילדכם מחברת ילדים בגילאים דומים ובעלי תחומי עניין משותפים. יותר מכך, יתכן שהחברויות שייווצרו במהלך הטיול יוכלו להמשיך גם לאחר שתחזרו לארץ, כך שהרווח הינו משמעותי.

 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 הבא > סיום >>

עמוד 1 מ- 3


הורות, הורים