הורות > ילדים לגרושים > האם כדאי להיות אם פונדקאית יותר מפעם אחת?

האם כדאי להיות אם פונדקאית יותר מפעם אחת?

PDF הדפסה דוא

כבר עברת פעם את החוויה הזו של להיות אם פונדקאית, וכעת את עומדת מול ההתלבטות - האם כדאי לך שוב לעבור את זה? אם את מתלבטת כנראה שבכל זאת היו לכך היבטים חיוביים, אך את כמובן מודעת לכך שהריון זה לא פיקניק. אז איך אפשר לדעת שאת מתאימה ושאת תוכלי לעמוד בכך? הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים.

 

כל ההיבטים שיש לשקול

  •  החוק - קודם כל, יכול להיות שמבחינת החוק בכלל אסור לך להיות שוב אם פונדקאית. החוק קובע כי הפונדקאית לא יכולה להיות מישהי שעברה יותר משני הריונות, ומהצד השני עליה להיות לפחות עם ילד אחד שהיא מגדלת. זה אומר שאם כבר ילדת ילד משלך והיית אם פונדקאית פעם אחת - מותר לך להיות אם פונדקאית רק עוד פעם אחת. אם יש לך כבר יותר מילד אחד וכבר היית פונדקאית - יוצא מכך שאסור לך להיות פונדקאית שוב.
  •  מה המניעים שלך? - עלייך לחשוב היטב מהם המניעים שלך בנוגע לפונדקאות. אם את זקוקה נואשות לכסף, חווה קשיים עם הילדים ועם בעלך וחושבת שההיריון ייתן לך פיצוי רגשי מסוים, או חווה משבר נפשי אחר - רצוי להימנע מהפונדקאות, כי ההשלכות יהיו קשות. אם את פשוט רוצה לקח תחלק בתהליך המופלא של ההיריון, וכמובן לקבל תשלום הולם בשלבים המתקדמים של ההיריון - זה בהחלט מניע תקין.
  • ההשלכות על הגוף - בהנחה שזה ההיריון השלישי שלך, וכבר היו לך שני הריונות קודמים שעברו  בהצלחה מלאה, את יכולה להניח שגם הפעם ההיריון יעבור בצורה פשוטה - אך שימי לב שאת כבר לא צעירה בהכרח כמו בעבר, ועלייך להיות בחלק מהמקרים בשמירת הריון.

אז מה זה אומר?


בעקרון, יש יתרון לאם פונדקאית שכבר מנוסה, מכירה את התהליך ולא יהיו אתה הפתעות, ולכן אם את מוכנה לכך נפשית ופיזית - זו בהחלט אופציה ראויה!

 


הורות, הורים