הורות > ילדים לגרושים > עונת החתונות

עונת החתונות

PDF הדפסה דוא

מדורת ל"ג בעומר מבשרת את סוף האביב ואת תחילת העונה החמה ביותר- עונת החתונות!

המזג החמים לא רק מכתיב את מיקום האירוע אלא את כל סקאלת המחירים הנלווית אליו. סקאלה שלפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חורגת באלפי שקלים מהעלויות הנלוות לחתונה חורפית. עלות חתונה ממוצעת הכוללת 350 אורחים והנערכת בימות הקיץ, עלולה בקלות לנסוק ל- 125 אלף שקלים, בעוד שבימות החורף עלות זו צונחת בכ-14% לפחות. בד בבד עם הסטטיסטיקה הזו ישנה גם סטטיסטיקת הגירושין, כעת נשאלת השאלה איך חומקים משני הקליעים?

מה בין ל"ג בעומר ונישואין?

רבי עקיבא עונה על שאלה זו עם ההיקש שערך בין האש לזוגיות, באמירה "איש ואישה, זכו- שכינה ביניהם, לא זכו- אש אֹכלתם".  האש מסמלת את חייו של הזוג הנשוי, כאשר זו יכולה להחיות את הקשר ולשמור על הגחלת לאורך השנים או להיות בעלת השפעה הפוכה המכלה את הזוגיות. כדי לשמר את הגחלת ולהימנע מחתונה שתייצר סכסוך עד גירושין, מתחילים ברגל ימין  את החיים המשותפים כבר משלב תכנון החתונה. כך תימנעו ממלכודות הדבש העומדות בפני זוגות הנוטים להפריז במחשבה שזהו מאורע של פעם בחיים.

חתונה נבונה

אם החלטתם להינשא בקיץ, להלן מספר טיפים ל"צרכנות נבונה" לקראת המאורע המשמח:

  • ערכו השוואות מחירים!
  • טיימינג שווה זהב. התקופה בין אמצע יולי עד סוף ספטמבר נחשבת ליקרה במיוחד. כ-30% מהוצאות אלו ייחסכו בקלות בחתונת חורף. גם לימות השבוע משקל כלכלי ניכר- ימים א' ו-ב' המוזלים ביותר בעוד שיום ה' יקר ב-25% משאר ימות השבוע.
  • הגודל כן קובע. בניגוד לתפיסה של חתונה קטנה צמצום עלויות, הרי שחתונה קטנה המונה פחות מ-250 מוזמנים נחשבת יקרה יותר (באופן יחסי) בשל מיעוט המקומות המקיימים חתונות בסדר גודל זה. כמו כן, עלות המנה במקומות אלו בימות הקיץגיאו עומדת על כ-350 שקלים בממוצע. שאר ההוצאות הקבועות נותרות זהות ללא קשר לגודל החתונה, לכן חסכון במספר המוזמנים יותיר אתכם בהפסדים מיותרים.

 

  • הוצאות נלוות. בחנו מה כלול ב-דיל שלכם עם בעלי המקום והקייטרינג לפני שתמהרו להשקיע מעבר לנדרש.
 


הורות, הורים