הורות > הגיל הרך > לימוד אנגלית לילדים בגיל הרך

לימוד אנגלית לילדים בגיל הרך

PDF הדפסה דוא

פיתוח כישורי שפה בגיל הרך מבטיח כי בעתיד הילד יצליח לפתח את כישורי השפה בצורה פשוטה יותר, ללא מבטא ולהגיע גם לרמה של שפת אם. הורים שמחזיקים בעצמם בכישורי אנגלית גבוהים יוכלו להתחיל לדבר אנגלית עם הילד כבר בגיל מאוד צעיר. הורים שלא מחזיקים בכישורי אנגלית גבוהים יוכלו להיעזר במשחקים, תוכנות מחשב, תכניות טלוויזיה ומרכזי לימוד אנגלית לילדים. כמעט בכל גן ילדים עוסקים היום גם בלימוד אנגלית. מחקרים מראים כי בגילאים צעירים קל יותר לקלוט את מיומנות השפה.

 

לימוד אנגלית לילדים הוא צעד חכם לכל הדעות. הורים רבים שואפים ללמד את הילדים אנגלית אך במבחן המציאות הם לא מוצאים זמן פנוי. קורס אנגלית לילדים יוכל להיות פתרון נהדר בעבור אותם הורים. הילדים נהנים מהפעילות המשותפת עם ילדים נוספים וזוכים לערך מוסף. מרכזי לימוד אנגלית לילדים מותאמים היטב לצרכים של הקטנים ומשלבים בהתאם משחקים ופעילויות שכרוכות בשירה, מוזיקה ופעילות גופנית.

 

שימו לב למבטא

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בלימוד אנגלית מקצועי לילד הוא המבטא. אם תקדישו רגע אחד למחשבה תגלו כי הילדים מחקים את המבטא שלכם. כאשר ההורים דוברים אנגלית עם מבטא גם הילד יפתח את אותו המבטא. לימוד אנגלית לילדים על ידי מדריכים ברמת שפת אם מבטיח כי הילדים ייספגו את המבטא הנכון. אנגלית רהוטה מתחילה במבטא נכון וממשיכה אל אוצר מילים נרחב והרגלי דקדוק נכונים. כאשר מקנים לילדים את כל התכונות המבורכות הללו כבר בגיל צעיר התוצאות לא מאחרות להגיע.

 

יכולות מעוררות קנאה - לימוד אנגלית לילדים

ילדים שמגיעים אל שיעורי האנגלית בבתי הספר כאשר הם כבר יודעים אנגלית ברמה גבוה יותר בהשוואה לשאר הכיתה זוכים ליתרון. החברים כולם מתפלאים מהיכולת הגבוה ומבקשים להתקרב אל הילד ולהתחבר עמו. כישורי השפה משפרים את יכולות התקשורת של הילד, מחזקות את הביטחון העצמי שלו ופותחות בפניו אפשרויות להכיר חברים חדשים מכל רחבי העולם. האנגלית היא נכס בעבור כל ילד, הורים שמבקשים לפתוח בפני הילדים עולם ומלואו מתבקשים בסך הכול ללמד אותם אנגלית.

 

אנשי החינוך העוסקים בהוראת אנגלית מוסיפים וטוענים כי לימודי שפות נוספות מסייעים לפיתוח קוגניטיבי של המוח. הם ממליצים להורים ללמד את הילדים אנגלית או שפה נוספת כבר בגיל מאוד צעיר. ילדים רב לשוניים מציגים יכולות לימוד טובות יותר ומשיגים ציונים גבוהים יותר בכל המקצועות. ככל שיודעים יותר שפות כך מתפתחת האינטליגנציה טוב יותר. המומחים ממליצים להורים בהתאם לשלב את הילדים במסגרות לימוד אנגלית לילדים כבר בגיל צעיר. חוגים של אנגלית יעניקו להם מקפצה אל עתיד טוב יותר ויאפשרו להם למצות את הפוטנציאל האישי.

 

חשוב לציין כי לימוד שפה נוספת לא פוגע בכישורי התקשורת של הילד. ילדים רבים מצליחים ללמוד כבר בגיל צעיר 2 שפות ואפילו 3, אין כל סכנה מהעמסת מידע על הילד כל עוד הלימוד נעשה במסגרות מתאימות לילדים. אם הילד מתנגד ללימוד האנגלית או מסרב לדבר באנגלית כדאי לבחון א הדברים לעומק, הילדים לרוב נהנים מהלימוד ורואים באנגלית חוויה מהנה.

 


הורות, הורים