הורות > ילדים לגרושים > מודעות גבוהה מביאה ביטחון מרבי לילדים שלכם

מודעות גבוהה מביאה ביטחון מרבי לילדים שלכם

PDF הדפסה דוא

הצורך והרצון הטבעיים והחזקים ביותר של כל הורה והורה באשר הם, הוא להגן על הילדים שלהם. מדובר בצורך ביולוגי ובסיסי ביותר, הקיים בכל אחד ואחת מאיתנו. אנחנו מעוניינים לשמור ולהגן על הילדים שלנו בכל מחיר, ומוכנים לעשות לא מעט על מנת להבטיח את בטיחותם האישית, הגופנית והמנטאלית.

בעוד קיימים כיום אינספור מוצרים ואביזרים שונים אותם ניתן לרכוש (ואשר את חלקם כדאי מאוד לרכוש..) המיועדים להגן על הילדים שלנו בסיטואציה כזו או אחרת, הדבר הנבון ביותר שאנחנו, כהורים המעוניינים להגן על ילדינו, יכולים לעשות, זה להעלות קודם כל את רמת המודעות שלנו לעולם שסביבנו. הכוונה היא ללמוד כמה שיותר על מה שנמצא סביבנו וסביב הילדים שלנו, על סכנות פוטנציאליות האורבות לילדים, על דרכים אפשריות להגן עליהם מפני סכנות אלו ובמיוחד על דרכים להימנע מסכנות מסוימות. החל מתחום התזונה הוליסטית וכלה בתחום הרכב והתחבורה, הריהוט לבית וחדר הילדים ועוד אינספור נושאים אחרים – תמיד יש מה ללמוד ותמיד ניתן לקבל עוד טיפים ועצות מועילות אשר יסייעו לנו לשמור ולהגן על הילדים שלנו.

 

שימוש בעולם המחשב והאינטרנט להרחבת התודעה ולמידה על בטיחות הילדים

אחת הפריבילגיות הגדולות ביותר העומדות כיום לרשותם של הורים צעירים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את מודעותם בנוגע לבטיחות ילדיהם, היא עולם המחשב והאינטרנט, העומד לרשות כולנו. המחשב שינה את חיינו בכל כך הרבה דרכים ותחומים שונים. כפי שהמצאות חדשות כמו אלבום דיגיטלי מחליפות לאיטן את הדברים הקודמים בחיים שלנו (אלבום תמונות, במקרה זה..), כך בתחום המדיה החברתית אנחנו יכולים למנות אינספור יתרונות חדשים העומדים לרשותנו.

בכל הנוגע לנושא בו אנו עוסקים – בטיחות הילדים שלנו, הרשתות החברתיות, הבלוגים והמדיה החברתית בכללותה, מעניקה לנו יתרונות עצומים – אנחנו יכולים להיכנס לאינספור פורומים העוסקים בנושאים ספציפיים בהם אנו מתעניינים (למשל – פעילות גופנית לפעוטות וילדים, תזונה נכונה של תינוקות, מתקני חצר לילדים, תחבורה לגיל הרך וכד'...), ומיד להתחבר לעוד עשרות או מאות אנשים המתעניינים גם הם באותו תחום בדיוק, ושמחים לחלוק את הידע שיש להם בנושא. אנחנו יכולים להעלות שאלות חדשות ולקבל תשובות ממומחים ומאנשים בעלי ניסיום בתחום זה, ועוד.

כל זה עלול להישמע מעט טריוויאלי וברור מאליו לאנשים החיים במאה העשרים ואחת ורגילים לאינטרנט צמוד בכל שעה של היום, אך בפועל אין להקל ראש ביתרון העצום הזה העומד לרשותנו. כמות המידע הזורמת באינטרנט היא חשובה ויקרה מפז, במיוחד עבור אנשים הזקוקים למידע רב ואמין בנושא מסוים, כמו הורים צעירים. הלמידה מאנשים אחרים, השיתוף בין אינספור אנשים הנמצאים באותו מצב, יכול לחולל פלאים, ובסופו של דבר לספק לילדים שלנו חיים טובים, מוגנים ובטוחים יותר.

 

עלייה במודעות שלנו לבטיחות הילדים שלנו היא הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים להעניק להם, בכל גיל בו מדובר...

 


הורות, הורים