הורות > הורים בוגרים > משלוחי מסעדות או אוכל ביתי עבור הילדים

משלוחי מסעדות או אוכל ביתי עבור הילדים

PDF הדפסה דוא

מי אמר שקל לגדל ילדים? הורות מעולם לא הוגדרה כקלה ועלינו, כהורים, לדאוג לכל כך הרבה דברים, שקצרה היריעה מלהכיל. מרגע שנכנסנו למעגל הורות מסחרר, עלינו לדאוג לכל כך הרבה דברים הקשורים לילדינו, בין אם מדובר על דרכיהם כילדים קטנים: מזון, ביגוד, חוגים וכדומה ובין אם מדובר בהתבגרותם הקשה מאוד.
קשה להתמודד עם הורות לגיל העשרה – שקועים בצפיית LCD החשש שהם יוצאים לבלות בכל מיני פאבים, או מועדונים לבת מצווה, החשש לשתיית אלכוהול, החשש לכך שהם מזמינים משלוחים של כל מיני מזון מהיר למינים וכדומה – אין ספק, הורות נכונה מכריחה אותנו לפקח על כל כך הרבה תחומים, אבל אנחנו הכי דואגים לבריאותם. בהחליפנו את הסטטוס שלנו – הפיכה מזוג נשוי ומשוחרר, לזוג בעלי הורות מחייבת, אחד הדברים, אשר בו נשים דגש מיוחד, למן היוולדם ועד בגרותם – יהיה הרצון להעניק להם תזונה בריאה, הכוללת בחובה אוכל ביתי לילדים.


אוכל ביתי הוא אוכל מאוזן, אשר מורכב מרכיבים בריאים, כמו מיני מוצרים אורגניים, כגון: מוצרי בשר אורגניים, ירקות אורגניים, פירות אורגניים וכדומה. אך, מכיוון שמרכיביו של האוכל האורגני לא תמיד זולים הם, ישנם אופציות נוספות להיותכם דוגלים באוכל מזין ובעלי הורות טובה, בהשגיחכם על המזון המובא לילדכם. ראשית, הקפידו על כמה שפחות אוכל מטוגן, מכיוון שאוכל מטוגן מכיל הרבה שמן (שלא כל כך בריא), וכן הוא גורם למזון לאבד את כל הויטמינים והדברים החשובים שבו.
שנית, כאשר אתם מכינים אוכל ביתי, עבור ילדכם ועבורכם, כדאי לכם להמעיט בזמן הבישול ולשמור על המיצים, אשר יוצאים מהמרכיבים, כדי, ששוב – כל הויטמינים של הרכיבים יישמו והאוכל שלכם ייצא מזין ובריא.
כשאנו מדברים על אוכל בריא -  ישנה תמיד קונוטציה שהוא בטח לא טעים, כיוון, שכידוע, נראה כי כל המאכלים המשמינים, בעלי השומנים הרבים ונוטפי הסוכרים – הם יפים למראה ומעוררי תיאבון, אך אין זה כך כלל וכלל.
ישנם היום, בייחוד בשל המצב הכלכלי הקשה, הרבה הורים שעובדים עד שעה מאוחרת ובהגיעם לביתם, הם סחוטים מיום עבודה קשה – ההתלבטות היא תמיד האם להתחיל ולבשל ארוחה בריאה ומזינה, או – לחילופין, להזמין אוכל בטלפון?


נקודת ההנחה, אשר רובם יוצאים ממנה, היא כי משלוחים של אוכל הם, בדרך כלל, קשורים לאוכל משמין ולא מזין, כגון: פיצה, המבורגר וכדומה. אך – במציאות של היום, אין זה כך. אלו מביניכם, אשר התזונה הבריאה חשובה לכם, דעו לכם, כי היום ניתן להזמין במשלוחים גם אוכל בריא. האופציות להזמנת אוכל בריא באמצעות משלוחים הן רבות ומגוונות, כגון: מאכלים בשריים או צמחוניים, מאכלים חלביים וכ'ו – אשר, רובם ככולם, מבוססים על טהרת הבישול הבריא ומורכבים מאבות המזון החיוניים לנו, המרכיבים: ירקות רבים, גבינות, ביצים, עוף, דגים, בשר וכדומה.
נכון, הורות היא דבר קשה ומורכב, אך לא חייבים לסבך הכול ולעמוד שעות במטבח, כדי לשמור על אוכל ביתי לילדכם – היעזרו בשירותי משלוחים ותיהנו מאיכות חיים.

 


הורות, הורים