הורות > הורים בוגרים > עיצוב חדרי ילדים – כמה קווים בסיסיים

עיצוב חדרי ילדים – כמה קווים בסיסיים

PDF הדפסה דוא

דייג אוהב דגים? ברור שכן! הורה אוהב את הילדים שלו ברור שכן! (אני לפחות מקווה שכן עבור הילדים שלו). אם אתם אוהבים אותם אז אתם צריכים לדאוג להם לכל הצרכים שלהם ובהם כמובן עיצוב נכון ופונקציונלי של החדר שלהם. משימה זו ( עיצוב חדרי הילדים שלכם ) היא אחת המשימות שצורכות הכי הרבה אנרגיה מעיצוב . אם אתם מעצבים את החדר שלכם, אתם יודעים מה מגבלות התקציב, אתם יודעים מה אתם רוצים ואיך אתם רוצים.אבל ילדים יכולים להיות בלית צפויים קצת ויכולים לשנות את דעתם בלי סוף, כמובן שאתם יכולים להיות בבעיה אם מתגלה לכם פתאום שיש לכם ילד עם טעם יקר. תשאלו כל הורה מה הקו המנחה בעיצוב החדר של הילדים שלו והוא יגלה לכם שאולי הדבר הכי חשוב בעיצוב הוא שחדר הילדים יהיה שימושי ככל האפשר ומתאים לדיירים שלו כמה שרק אפשר. ולכן כאן אחת המילים המשמעותיות ביותר היא המילה גמישות (אני לא מתכוון כאן להתעמלות קרקע!)

עיצוב חדר ילדים צריך להיעשות בקפידה, צריך לדאוג שהוא יהיה גמיש והכוונה כאן היא לזה שהילדים גדלים במהירות ומשנים את התפיסה שלהם במהירות גם כן, אז ילדה שאוהבת בובת ברבי בגיל 5 יכול להיות שתפסיק לשחק איתן בגיל 7, ואז מה תעשו עם ציור הקיר הזה שהילדה ממש אבל ממש רצתה ולא יכולתם להגיד לה לא? אז צריך לחשוב טוב על מה שאתם עושים עם החדר , לפחות מבחינת האלמנטים הגדולים שאתם מכניסים לחדר וקשה יהיה לשנות אותם...(צבע או ציורי קיר וכדומה). מצד שני ילדים לא משנים את התפיסה שלהם לגבי ריהוט החדר, כך שבחירה טובה של ארון או מיטה בגיל צעיר 3-4 תהיה טובה עד גילאי 10-11 והסיכוי שתתקלו בהתנגדויות נמוכה מאוד. שינוי מתחיל ברגעים בהם הילד מתחיל לקבל את האופי שלו ולפתח את הטעם המדויק שלו לדברים אחרים, אז מתחיל הצורך בשינוי. הוא רוצה צעצועים אחרים ומשנה את הדברים שהוא אוהב, פתאום כן מעריץ את ג'סטין ביבר ופתאום לא...

בגיל זה בערך גם חל שינוי בחלק גדול מהמקרים בצרכי האחסון של הילד, הוא מתחיל לגדול בצורה מהירה יותר ואז מתחלפים הבגדים שלו ואיתם נפח מקום האחסון שהם דורשים. אז אם אתם קונים ארון חדש לילד, קחו בחשבון את הצבע שלו - כבר לא יהיה צבוע בצבעי ילדים ואת הגודל שלו – יהיה גדול יותר ממה שצריכים כרגע, הרי הילד ממשיך לגדול ולגבוה והבגדים הללו ממשיכים לגדול ולצרוך עוד מקום איחסון.

כמו בעיניין הארון, כך גם למשל עם המיטה שלו, הוא יצטרך מיטה גדולה יותר (הרי לא תקנו מיטה קצרה לו) ולעיצוב שלה כדאי שיהיו מוטיבים נעריים יותר ולא ילדותיים. אפשר לשקול רכישת מיטת נוער כבר בשלב הזה. ילדים לא נופלים מהמיטה בדרך כלל בגיל 10-11, אז כבר לא חייבים מיטה עם מערקה ואז אפשרויות מיטות הנוער רבות הרבה יותר.


 


הורות, הורים