הצבת גבולות

הדפסה

 

הגדרת הגבולות היא אחד הדברים החשובים ביותר שאדם צריך ללמוד בחיים שלו או שלה, אפילו בן אם עם בעיית קשב וריכוז עדיין צריך את זה. איפוק הוא חשוב בכל תחום של החיים. מי שרוצה להשיג הכול תחת כיפת השמים חייב לעשות זאת. אבל כדי לעשות את זה אתה חייב לשמור על עצמך כל הזמן. אולי זה נשמע אירוני, אבל כדי לממש אפשרויות בלתי מוגבלות צריך להציב גבולות, להגביל את עצמך. אתה צריך ליצור את הגבולות של עצמך.  זה חל על כל מה שאתה עושה. כל דבר בחיים צריך להיעשות במתינות. זהו סוד ההצלחה. לכן הצבת גבולות היא בעלת חשיבות בסיסית עבור הצלחה בחיים.

משמעת עצמית

הגדרת גבולות כשמדובר בעצמך הוא תפקיד שרק אתה תוכל לעשות. אף אחד לא יכול לעזור לך בזה או לעשות את זה עבורך (אם עברת את גיל 6, כמובן). עליך להחליט בעצמך מה הם הדברים שאתה יכול לעשות ועל איזה דברים אפשר או מוטב לוותר. זה לא נכון  רק במובן המוסרי אלא גם במישור המעשי. הצבת גבולות חשובה כשמדובר במטרות בחיים. המטרות שלך הן שלך, אבל הן צריכות  להיות מציאותיות. זה חל על הורות, נסיעות ותוכניות נופש, במיוחד בעידן שלנו המציע טיסות זולות בשפע, כך שסוף שבוע באמסטרדם הוא כמעט תמד בהישג יד. אתה יכול לנסוע לכל מקום כמעט. אבל אתה צריך להגדיר את הגבולות שלך. גבולות חייבים להיות מוגדרים על בסיס של יכולת כלכלית. כלומר אתה צריך להחליט לאן ללכת, כמה זמן להישאר ומשך החופשה- כל זאת  על בסיס של כמות הכסף שתוכל להשקיע. ישנם גורמים אחרים צריך לקחת גם אותם בחשבון גם הנטיות האישיות שלך משחקות תפקיד בהגדרת הגבולות. חשוב מהי החופשה מהסוג שמתאים לך. האם אתה אוהב את הקהל ואת חיי הלילה התוססים? או האם אתה אוהב  שמש בחוף הים? או האם ספארי וג'ונגלים מפראיים הם מה שמלהיב אותך? או אולי טרק דרך ההרים? תכנן את הטיול בהתאם. והשתדל לא לחרוג מיכולותיך הכלכליות. טיול שישאיר אותך מרושש יעשה לך יותר רע מאשר טוב.

תכנון נכון

ההתפתחויות בענף התעופה הובילו לצניחה חופשית מבורכת של מחירי כרטיסי הטיסה. זה הפך את העולם כולו נגיש לאדם הממוצע. לכן אתה צריך להגדיר את הגבולות של עצמך. הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לנסוע לחופשה להיתקע באמצע משבר פוליטי סוער במדינה כלשהי, או לחילופין לחזור אל תוך משבר כלכלי של איש אחד שאתה עומד במרכזו. תכנן את הטיול מראש בזמן. זה שלב מתאים עבור חיוג שמות של סוכני נסיעות וחברות טיולים. התייעץ עם המומחים.  אתה יכול לקבל את העסקאות הטובות ביותר בדרך זו. ראה מה הם יכולים להציע לך ותכנן את הטיול שלך בהתאם. החלטה שקולה וממוקדת היא כזו שתשתלם לך בהמשך.

פיצריות