הורות > הורים בוגרים > איזון בין המחשב לבית

איזון בין המחשב לבית

PDF הדפסה דוא

 

 

בעולם המהיר והטכנולוגיה של היום , המחשבים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. האופן שבו מחשבים מסייעים לנו להקל על חיינו הוא דבר מפליא. הם מקלים על חיינו על ידי הבאת  העולם כולו יותר קרוב אלינו. אנחנו יכולים רק לשבת בבית ושפע של מידע היא רק במרחק של קליק. לא משנה איזה סוג של מידע אנחנו מחפשים, באינטרנט הכול נמצא. אנחנו יכולים למצוא חומרי לימוד, חומרי בידור, סרטים, שירים, היכרויות, מדריכי הורות , ועוד. אנחנו יכולים למצוא אפילו משלוחי פרחים שניתן לשלוח  לכל מקום שנרצה אבל אנחנו צריכים למצוא את האיזון בין החיים האישיים שלנו והזמן אותו אנו מבלים מול מסך המחשב.

הפרדה בין הבית לעבודה

עם תקופת החגים מתקרבת, נהיה קשה יותר ויותר לשמור על הפרדה בין הבית לעבודה משום שהחיים העסקיים הפרטים אינם  מבודדים אחד מהשני. אנשים רבים מתמודדים עם הבעיה הזו  כיום. מחיר הקשר במשך  24 שעות אל העולם הוא שזה לא באמת אפשרי או מעשי לשחרר את עצמך מן האינטרנט ומן השטף הבלתי פוסק  הזה של עדכונים מיידיים ומידע זמין בכל עת. לבעל בית עסק האינטרנט הוא ברכה גדולה. אבל החיסרון של הרשת  היא כי קווים מפרידים בין חייהם המקצועיים של העובדים  מיטשטשים בקלות רבה. אחד הצרכים שנובעים מכך להפעיל ריסון עצמי כדי לא להמשיך לחשוב על עבודה כל הזמן. שלא כמו אנשים שיש להם עבודה היום מחוץ לבתיהם, יש כאלה שעובדים מסביב לשעון או מהבית, וכך היום שלהם אינו מסתיים על הכניסה למכונית והנסיעה הביתה. לאנשים אלה במיוחד יש צורך ליצור דיכוטומיה ברורה בין חיי העבודה לחיים הפרטיים.

איך נפרדים מחיי העבודה בבית?

השאלה העיקרית היא איך נפרדים מחיי העבודה בבית. התחלה טובה  היא להוציא את המחשב מחדרים משותפים בבית כמו חדר האורחים ולהציבו בחדר עודה ייעודי בלבד. אם המחשב נמצא במקום משפחתי הוא יהווה מקור להסחות דעת במהלך העבודה ובמהלך שעות פנאי , על כן הגלו אותו למקום רחוק מן העין. במיוחד עבור אנשים המתעסקים בכסף, נוכחות המחשב מול העיניים שלהם עשויה להיות פיתוי שקשה לעמוד בפניו. אלו ירצו  להתעדכן בענייני כסף עשרים וארבע שעות ביממה. החיים עלולים לעבור למושב האחורי עבור אנשים שתמיד מרגישים שיש להם עוד מעט עבודה שהם צריכים  לסיים. שנית, יש להגדיר אתת שעות העבודה בצורה ברורה שיש  לדבוק בה, לא משנה מה. קצת עבודה נוספת היא בסדר אבל, המשפחה והמרחב האישי הם משהו שיש לתת לו חשיבות ותשומת לב. חישבו עלזה ככה- בבית קפה, מועדון לבת מצווה, מסעדה, או כל מקום בילוי אחר, אין כל סבר המפריע ללקוחות ליהנות, זאת משום שבעל העסק יודע שהלקוחות מחפשים "ניקוי ראש", ורוצים להתנתק לרגע מלחצי החיים. על כן גם אתם, היפכו את הבית שלכם בזמן הפנוי לסביבה רגועה ומשפחתית. העבודה תחכה לכם גם מחר.

 


הורות, הורים