הורות

חינוך אנתרופוסופי

אנתרופוסופיה היא בעצם פילוסופיה העוסקת באדם והקשר שלו ליקום הסובב אותו. זו התורה הראשונה השמה במרכזה את רעיון החופש.

 

עיצוב הבית- טיפים לפי הפנג שוואי

פנג שוואי היא מערכת סינית עתיקה של אסתטיקה העושה שימוש בקורלציה בין בני האדם לבין היקום כדרך לכוון את אורח החיים של אנשים לכיוון טוב יותר. כל הטיפים לעיצוב הבית עפ"י תורת העיצוב

 

טיול מאורגן לחו"ל עם הילדים

הורות מעבר לים - טיול מאורגן לחו"ל עם הילדים

תקופת החופש הגדול, ולאחריה – תקופת החגים, הינה גם תקופת מבחן להורות מוצלחת וסבלנית במיוחד וגם תקופה מושלמת ליציאה לחופשה משותפת עם הילדים, ללא רגשות אשם ממקום העבודה. לאלו החפצים בחופשה שהיא גם התנתקות טוטאלית מכל השגרה הלחוצה, ולאפשרות להפגין הורות דואגת וקשובה מחוץ לשגרה הביתית הרגילה, החופשה האולטימטיבית היא חופשה מעבר לים, המאפשרת לראות עולם עם הילדים. במידה ותבחרו להצטרף לטיול מאורגן לחו"ל, קחו בחשבון כי כל החלק הלוגיסטי טרום הטיול והארגונים/ תכנונים ותאומים נחסך מכם, כך שכל הנותר מבחינתכם הוא לבחור את חברת התיירות מטעמה יוצא הטיול ולבחור את מסלול הטיול. בין אם תבחרו בטיול ליעד קרוב כמו טיול מאורגן לאיטליה או ליעד רחוק יותר כמו טיול מאורגן לדרום אמריקה, תוכלו להיות רגועים שהינכם בידיים טובות, כאשר גם בחו"ל, הכל מאורגן עבורכם כך שתוכלו לאפשר לעצמכם לנצל את הטיול לצורך בילוי נטו עם הילדים, בו תוכלו להקדיש להם את כל תשומת הלב הראויה, ללא לחצים או עיסוקים בנהיגה, אחריות על התקדמות הטיול בהתאם למסלול שתוכנן, חיפוש מקומות לאכול וכיוצא בזה. להלן מספר יתרונות בולטים שיש לטיולים מאורגנים לחו"ל, במיוחד לטיולים המיועדים למשפחות, המאפשרים לכם יציאה לחו"ל בראש שקט עם הילדים לצידכם:

טיול מאורגן לחו"ל למשפחות

חברות תיירות לוקחות בחשבון כי משפחות היוצאות לחו"ל הינן בעלות צרכים ייחודיים ולכן  אלו מתאימות עבורם טיולים ייעודיים להם. מומלץ אכן לבחור בטיולים מאורגנים כאלה, המתחשבים במגבלות של הצעירים שבחבורה ומתאימים מסלול המאופיין בקושי הגיוני ולא אינטנסיבי או מתיש יתר על המידה. עם זאת, המסלול כולל גם את כל האטרקציות הנחשבות והמעניינות ביותר גם לילדים וכאלו המאפשרים בילוי לכל המשפחה. כך תוכלו לוודא כי לא פספסתם יעד תיירותי חשוב או אטרקטיבי במיוחד מאחר והמדריך המלווה את הטיול דואג לכלול במסלול את כל מה שנחשב וחשוב במקום היעד ובידו הידע אודות כל מקום ומקום, כך שמעבר לפן החוויתי של הטיול, תוכלו אתם וילדכם ליהנות מפן חינוכי המהווה ערך מוסף לטיול המהנה.

טיול מאורגן בו הכל כלול במחיר

יש לקחת בחשבון כי עלותם של בתי המלון וכניסות לאתרים התיירותיים הינה זולה במסגרת טיול מאורגן לעומת טיול באופן עצמאי. באמצעות יציאה לטיול מאורגן תוכלו ליהנות ממחיר מוזל המיועד לקבוצה וניתן לחברות תיירות. כך בעצם בעלות הטיול תוכלו ליהנות מהמכלול הנדרש הכולל בתי מלון, טיסות, אטרקציות וכיוצא בזה במחירים יותר ידידותיים. בנוסף, מומלץ לוודא מראש עד כמה מסלול הטיול שבחרתם כולל ימים מלאים, בהם תוכלו ליהנות מפעילויות ומבילויים שכלולים כבר במסגרת עלות הטיול הכללית ולא תידרשו לתוספות מעבר.

קבוצה חברתית הומוגנית

לטיול מאורגן ייעודי למשפחות יש ערך מוסף בהיותה של הקבוצה הומוגנית, המאופיינת בטווחי גילאים דומים שלכם ושל ילדכם. באמצעות קבוצה שכזו תוכלו אתם ליהנות מחברה בוגרת, המנוסה בכל נושא ההורות, החוויות והקשיים וילדכם מחברת ילדים בגילאים דומים ובעלי תחומי עניין משותפים. יותר מכך, יתכן שהחברויות שייווצרו במהלך הטיול יוכלו להמשיך גם לאחר שתחזרו לארץ, כך שהרווח הינו משמעותי.

 

הורות והתפתחות הילדים

הורות היא "מקצוע" המשפיע על תהליך ההתפתחות, ההתבגרות והצמיחה של הילדים.
תפקודו של ההורה משפיע באופן ניכר על עיצוב אישיותו של הילד, תפיסתו את הסביבה הקרובה והיחס שלו אל אחרים.

 

איזון בין המחשב לבית

 

 

בעולם המהיר והטכנולוגיה של היום , המחשבים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. האופן שבו מחשבים מסייעים לנו להקל על חיינו הוא דבר מפליא. הם מקלים על חיינו על ידי הבאת  העולם כולו יותר קרוב אלינו. אנחנו יכולים רק לשבת בבית ושפע של מידע היא רק במרחק של קליק. לא משנה איזה סוג של מידע אנחנו מחפשים, באינטרנט הכול נמצא. אנחנו יכולים למצוא חומרי לימוד, חומרי בידור, סרטים, שירים, היכרויות, מדריכי הורות , ועוד. אנחנו יכולים למצוא אפילו משלוחי פרחים שניתן לשלוח  לכל מקום שנרצה אבל אנחנו צריכים למצוא את האיזון בין החיים האישיים שלנו והזמן אותו אנו מבלים מול מסך המחשב.

הפרדה בין הבית לעבודה

עם תקופת החגים מתקרבת, נהיה קשה יותר ויותר לשמור על הפרדה בין הבית לעבודה משום שהחיים העסקיים הפרטים אינם  מבודדים אחד מהשני. אנשים רבים מתמודדים עם הבעיה הזו  כיום. מחיר הקשר במשך  24 שעות אל העולם הוא שזה לא באמת אפשרי או מעשי לשחרר את עצמך מן האינטרנט ומן השטף הבלתי פוסק  הזה של עדכונים מיידיים ומידע זמין בכל עת. לבעל בית עסק האינטרנט הוא ברכה גדולה. אבל החיסרון של הרשת  היא כי קווים מפרידים בין חייהם המקצועיים של העובדים  מיטשטשים בקלות רבה. אחד הצרכים שנובעים מכך להפעיל ריסון עצמי כדי לא להמשיך לחשוב על עבודה כל הזמן. שלא כמו אנשים שיש להם עבודה היום מחוץ לבתיהם, יש כאלה שעובדים מסביב לשעון או מהבית, וכך היום שלהם אינו מסתיים על הכניסה למכונית והנסיעה הביתה. לאנשים אלה במיוחד יש צורך ליצור דיכוטומיה ברורה בין חיי העבודה לחיים הפרטיים.

איך נפרדים מחיי העבודה בבית?

השאלה העיקרית היא איך נפרדים מחיי העבודה בבית. התחלה טובה  היא להוציא את המחשב מחדרים משותפים בבית כמו חדר האורחים ולהציבו בחדר עודה ייעודי בלבד. אם המחשב נמצא במקום משפחתי הוא יהווה מקור להסחות דעת במהלך העבודה ובמהלך שעות פנאי , על כן הגלו אותו למקום רחוק מן העין. במיוחד עבור אנשים המתעסקים בכסף, נוכחות המחשב מול העיניים שלהם עשויה להיות פיתוי שקשה לעמוד בפניו. אלו ירצו  להתעדכן בענייני כסף עשרים וארבע שעות ביממה. החיים עלולים לעבור למושב האחורי עבור אנשים שתמיד מרגישים שיש להם עוד מעט עבודה שהם צריכים  לסיים. שנית, יש להגדיר אתת שעות העבודה בצורה ברורה שיש  לדבוק בה, לא משנה מה. קצת עבודה נוספת היא בסדר אבל, המשפחה והמרחב האישי הם משהו שיש לתת לו חשיבות ותשומת לב. חישבו עלזה ככה- בבית קפה, מועדון לבת מצווה, מסעדה, או כל מקום בילוי אחר, אין כל סבר המפריע ללקוחות ליהנות, זאת משום שבעל העסק יודע שהלקוחות מחפשים "ניקוי ראש", ורוצים להתנתק לרגע מלחצי החיים. על כן גם אתם, היפכו את הבית שלכם בזמן הפנוי לסביבה רגועה ומשפחתית. העבודה תחכה לכם גם מחר.

 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 הבא > סיום >>

עמוד 2 מ- 4